Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Ushqehu shëndetshëm

% prej

 • Përmirëso Kujtesën Me Lëng Molle

  Përmirëso Kujtesën Me Lëng Molle

  Lëngu i mollës mund të shtojë prodhimin e neuro-transmetuesve acetilkolinë të trurit duke u bërë shkak për një përmirësim të ndjeshëm të kapaciteteve memorike. Pra proverbi për mollën vlen edhe për lëngun e mollës: të dyja mbajnë mjekun larg.

  Lexo më shumë 
 • Cilat janë ushqmet zero kalori

  Cilat janë ushqmet zero kalori

  Keni  dëgjuar ndonjëhere pë ushqimet me ZERO kalori.Gjatë dietave duhet gjithsesi te i kushtojhmë vëmendje ushqimit.Të kemi parasyshë poashtu se nevojat ditore për kalori gjatë një dite kanë dallim edhe për gjinitë.

  Lexo më shumë 
 • Ushqimet dhe bimët me veti antibiotike natyrore

  Ushqimet dhe bimët me veti antibiotike natyrore

  Duke marrë parasysh se njerëzit po bëhen gjithnjë e më rezistues ndaj antibiotikëve farmaceutikë, nuk do të ishte keq sikur çdo ditë të konsumojmë ushqime të cilat mbrojnë kundër baktereve, pavarësisht nëse jemi të ftohur apo jo.

  Lexo më shumë 
 • Çfarë hanë çdo ditë nutricionistët

  Çfarë hanë çdo ditë nutricionistët

  E rëndësishme është që çdo ditë të konsumoni materiet ushqyese të cilat do të sigurojnë punën e rregullt të të gjitha organeve, dhe njëkohësisht do të reduktojnë rrezikun nga krijimi i sëmundjeve të ndryshme. Këto ushqime janë ushqyese, mbrojnë shëndetin dhe kanë efekt antioksidativ, respektivisht reduktojnë nivelin e radikaleve të lira në trup, për të cilat është dëshmuar që rrisin rrezikun nga krijimi i sëmundjeve, duke përfshirë edhe llojet e ndryshme të kancerit.

  Lexo më shumë 
 • Bota e mahnitshme e pastave

  Bota e mahnitshme e pastave

  Ne jemi të sigurt se edhe ju I doni pastat siç I duam edhe ne, por a e dini që 25 tetori është Dita Botërore e Pastave? E vertetë - një ditë për të festuar një nga ushqimet tona më të preferuara dhe për këtë rast kemi përgatitur disa fakte interesante në lidhje me pastat që mund të ju interesojnë. Bon apetit, adhurues të pastave! 

  Lexo më shumë 
 • Përfitimet shëndetësore nga vezët

  Përfitimet shëndetësore nga vezët

  Vezët janë ushqim i lirë që konsumohen nga njerëzit në mbarë botën. Megjithëse ekzistojnë lloje të ndryshme të vezëve, vezët e pulës konsumohen më së shpeshti.

  Lexo më shumë 
 • Anemia mposhtet edhe me ushqim!

  Anemia mposhtet edhe me ushqim!

  Anemia mund t’ju bëjë të ngadalshëm dhe të nevrikosur. Edhe pse rastet dallojnë, shpeshherë anemia mund të ndërlidhet me mungesën e materieve të caktuara ushqyese. Rritja e konsumimit të atyre materieve përmes ushqimit shpesh mund të zgjidhë problemin dhe të kthejë energjinë.

  Lexo më shumë 
 • Me qumësht kundër sëmundjeve të eshtrave

  Me qumësht kundër sëmundjeve të eshtrave

  Zakoni i konsumimit të qumështit sigurisht që fitohet gjatë fëmijërisë dhe duhet të vazhdohet gjatë gjithë jetës.

  Lexo më shumë 
 • Briosh mëngjesi

  Briosh mëngjesi

  Brioshët mund t’i mbushësh sipas shijes: me marmelatë, reçel ose mjaltë, por edhe me djathë, proshutë e vezë.

  Lexo më shumë 
 • Këto fakte interesante rreth qepës sigurisht nuk i keni ditur

  Këto fakte interesante rreth qepës sigurisht nuk i keni ditur

  Qepa gjendet në shumë specialitete dhe u jep një shije të veçantë gjellëve. Nëse edhe për ju qepët janë perimet e preferuara, atëherë do të argëtoheni duke i lexuar disa fakte më pak të njohura në lidhje me këtë perime.  

  Lexo më shumë 

% prej