Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Ushqehu shëndetshëm

% prej

 • 5 ushqimet me te mira per mengjes

  5 ushqimet me te mira per mengjes

  Studimet tregojne cilat jane ushqimet me efikase per te gjitha ju qe keni ne plan te dobesoheni, por doni te jeni te shendetshme   Cilat jane ushqimet me te shendetshme per vaktin e mengjesit? Mes disa alternativave kemi zgjedhur 5

  Lexo më shumë 
 • 5 ushqimet që ulin nivelin e sheqerit në gjak

  5 ushqimet që ulin nivelin e sheqerit në gjak

  Të sëmurët me diabet e dinë shumë mirë që armiku kryesor i shëndetit të tyre është përbërësi më i ëmbël në botë: sheqeri. Për këtë arsye ata mundohen të marrin nevojën ditore falë insulinës. Por sipas ekspertëve, edhe të sëmurët me tumore të ndryshme duhet të kujdesen për të ruajtur një niveli të ekuilibruar të sheqerit në gjak. Për këtë arsye dietës suaj nuk duhet t’i mungojnë pesë ushqimet e mëposhtme
  Lexo më shumë 
 • Arrat parandalojnë rrezikun nga sëmundje të pashëruseshme

  Arrat parandalojnë rrezikun nga sëmundje të pashëruseshme

  Një studim i ri ka bashkuar të dhënat e sondazheve dhe studimeve të mëparshme lidhur me efektet e dobishme të arrave dhe frutave të thata; konsumimi i tyre zvogëlon rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare dhe kancerit.

  Lexo më shumë 
 • Cka do te thote ngjyra e te verdhet e vezeve?

  Cka do te thote ngjyra e te verdhet e vezeve?

  Ky artikull i cili ju duket aq i thjeshtë fsheh një numër të madh të mirash, por edhe interesante. Lehtë është të shihet që të verdhët e vezëve shtëpiake shpesh kanë ngjyrë më verdhë e më të shndritshme sesa ato që i blejmë në vetëshërbime.

  Lexo më shumë 
 • Pije qe zvogëlon Kolesterolin dhe djeg dhjamin

  Pije qe zvogëlon Kolesterolin dhe djeg dhjamin

  Nivelet e larta të kolesterolit dhe dhjami i tepërt janë ndër problemet më të zakonshme nga të cilat vuajnë njerëzit ditët e sotme.

  Lexo më shumë 
 • Përse nuk duhet të pimë ujë derisa jemi duke ngrënë

  Përse nuk duhet të pimë ujë derisa jemi duke ngrënë

  Nga pirja e ujit gjatë ngrënies, kemi më shumë dëm sesa dobi. Disa nutricionistë thonë se kjo shprehi tret dhe absorbon materiet ushqyese në organizëm. Ata porosisin që uji të mos pihet gjysmë ore para dhe një orë pas ushqimit.

  Lexo më shumë 
 • Efektet e Coca-Colas pas 60 minutash në trupin tonë

  Efektet e Coca-Colas pas 60 minutash në trupin tonë

  Coca-Cola është një pije që cilësohet si shumë e dëmshme për organizmin tonë. Në një studim të realizuar nga studiuesi turk Xhanan Karataj, i cili nxjerr në pah dëmet që shkakton një gotë Coca-Cola për 60 minuta.

  Lexo më shumë 
 • Pije që djeg dhjamin në bark pa fitnes apo diete

  Pije që djeg dhjamin në bark pa fitnes apo diete

  Nëse keni vendosur të humbni peshë, por thjesht nuk keni kohë të mjaftueshme për ushtrime të rregullta fizike, atëherë kjo pije magjike do të bëjë mrekulli në belin tuaj.

  Lexo më shumë 
 • A e di ç'është BPA dhe sa e rrezikon jetën tënde?

  A e di ç'është BPA dhe sa e rrezikon jetën tënde?

  Ekspozimi i njeriut ndaj BPA është mjaft i përhapur kryesisht prej ushqimit. Në një sondazh të kryer nga Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC), nivelet e dallueshme të BPA janë gjetur në 93% të 2517 mostrave të urinës në njerëzit mbi 6 vjeç.

  BPA është një lëndë kimike industriale dhe ekspertët thonë se është toksike dhe se njerëzit duhet të përpiqen ta shmangin atë. Por a është me të vërtetë BPA aq i rrezikshëm sa t’ju duhet ta shmangni me çdo kusht?

  Lexo më shumë 
 • Të gjitha dobitë e të pirit kafe

  Të gjitha dobitë e të pirit kafe

  Një filxhan kafe është para së gjithash një ritual i këndshëm dhe një mënyrë për të qëndruar zgjuar - por a e dini se ajo mund gjithashtu të përmirësojë mirëqenien tuaj? Ne shpesh dëgjojmë se një mënyrë jetese e shëndetshme nuk përfshinë kafe, por nuk është domosdoshmërisht e vërtetë - kafeja ka shumë efekte pozitive që do të ndryshojë jetën tuaj për të mirë. Dëshironi të dini të gjitha dobitë e të pirit kafe?

  Lexo më shumë 

% prej