Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Ushqehu shëndetshëm

% prej

 • Mungesa e ujit ka ndikim edhe në kujtesë dhe përqendrim?

  Mungesa e ujit ka ndikim edhe në kujtesë dhe përqendrim?

  Shpeshherë kemi hasur në këshillën se duhet t’i pimë tetë gota ujë në ditë, të përkujdesemi që urina mos të merr ngjyrën e verdhët të mbylltë dhe të kufizojmë pijet me kafeinë sepse na dehidratojnë. Këshilla të tilla ditore tregojnë se dehidratimi është problem i zakonshëm.

  Lexo më shumë 
 • Çfarë ndodh nëse e teprojmë me ushqimet e shëndetshme?

  Çfarë ndodh nëse e teprojmë me ushqimet e shëndetshme?

  Ta teprosh me konsumin e ushqimeve të shëndetshme është po aq e rrezikshme sa ngrënia e ushqimeve të pashëndetshme në mënyrë të pakontrolluar.

  Lexo më shumë 
 • Si ta hiqni dhjamin e barkut me anë të ushqimeve

  Si ta hiqni dhjamin e barkut me anë të ushqimeve

  Dhjami në zonën e barkut është një problem për shumicën e femrave sot. Por shumë dhjam (ose trupi në formën e mollës) rrit riskun për shumë probleme shëndetësore si diabet, sëmundje zemre, tension të lartë gjaku, madje dhe disa tipe kanceresh. Dhjami në zonën rreth barkut mund të jetë gjenetike, ose të vijë si pasojë e jetës së pashëndetshme dhe pa ushtrime fizike. Pjesa më e madhe e dhjamit rreth belit vjen nga konsumi i ushqimeve me shumë kalori dhe atyre të pashëndetshme. Të jeni aktivë është çelësi i humbjes së dhjamit si dhe duhet kombinuar me një dietë të shëndetshme me bazë perimesh. Gjeni një aktivitet që ju pëlqen si ecja, çiklizmi, apo vrapimi.

  Lexo më shumë 
 • Lexoni 7 arsyet pse duhet të hani sa më shumë qershi

  Lexoni 7 arsyet pse duhet të hani sa më shumë qershi

  Sipas mendimit të shumë ekspertëve qershitë janë “ilaç natyral nga pema” dhe lexoni më poshtë për arsyet shëndetësore që sezonin e tyre mos ta humbasni dhe të hani sa më shumë qershi.

  Lexo më shumë 
 • Si të humbni peshë

  Si të humbni peshë

  Nëse dëshira juaj është të humbni peshë atëherë nuk jeni të vetëm. Megjithëse ekzistojnë mënyra të ndryshme për të hequr kilogram, humbja e shpejtë e peshës mund di të jetë e rrezikshme. Dietat e reklamuara, hapat dietal, apo edhe mos ngrënia për kohë të gjatë shkaktojnë komplikime të ndryshme shëndetësore. Sidoqoftë, nëse jeni të shëndoshë dhe poashtu të vendosur për të hequr peshë më shpejtë, ja disa teknika dhe këshilla se qysh me i mbërri qellimet e juaja afat-shkurtëra.

  Lexo më shumë 
 • Super Ushqimet Anti-Kancerogjene

  Super Ushqimet Anti-Kancerogjene

  A e keni ditur që ajo që hani mund të përcaktoj nëse do të sëmureni me kancer? Dieta (gjërat që hani) mund të ju mbrojnë që të mos jeni njëri në mesin e 3 personave që preken nga kanceri në jetën e tyre. Cilat ushqime quhen super-ushqime anti-kancerogjene e që duhet t’i hani sa më shpesh

   
  Lexo më shumë 
 • Sa kalori kane ushqimet më të kërkuara në Google për 2016

  Sa kalori kane ushqimet më të kërkuara në Google për 2016

  Edhe pse ndryshimi i peshës tone nuk përcaktohet nga një vakt me shume qe mund ti lejojmë vetes, fiksohemi te matim me precizon prurjet kalorike te çdo lloj ushqimi qe kalon ne gojën tone. Është e kote te përsërisim se nuk duhet te matni kaloritë për te evituar kilet e tepërta, por për te holluar belin do te nevojiteshe te llogaritni faktorë te tjerë si yndyra, kripa, efektet e sheqerit ne organizmin tone.

   
  Lexo më shumë 
 • Ky është antibiotiku më i fuqishëm natyror, mund ta bëni vetë

  Ky është antibiotiku më i fuqishëm natyror, mund ta bëni vetë

  Mënyra më e mirë që të mbroheni nga sëmundjet është imuniteti i fuqishëm. Për të pasur imunitet të fuqishëm është e nevojshme që të ushqeheni shëndoshëm, mirëpo mund të përdorni edhe një struk të vogël. Provojeni këtë pije.

  Lexo më shumë 
 • Buka që nuk të shëndosh, recetë e thjeshtë dhe e shpejtë

  Buka që nuk të shëndosh, recetë e thjeshtë dhe e shpejtë

  Është një recetë mjaft e thjeshtë, e dhënë nga Nadine Rexhepi, bashkëshortja e shefit më të mirë të kuzhinës botërore Rene Rexhepi.

  Lexo më shumë 
 • Pije e cila ndryshon jetën rrënjësisht: Pastrim i plotë i trupit nga yndyra!

  Pije e cila ndryshon jetën rrënjësisht: Pastrim i plotë i trupit nga yndyra!

  Kjo pije e fuqishme mund t’ju ndihmojë të bëni detoksfikimin e mëlçisë dhe t’i hiqni qafe kilogramët e tepërt pa u munduar shumë.

  Lexo më shumë 

% prej