Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Kek muffin i vogël i mbushur me çokolladë

Vështirësia

Koha e pregatitjes:

Deri në 45 minuta

Koha totale:

Deri në 45 minuta

Përbërësit:
  • 1 pluhur pjeke
  • 2 ve
  • 60g gjalpë
  • 50g sheqer
  • 200g miell
  • 2 dl qumësht
  • 160g çokolladë
Përgatitja:

Vendosni miell në një tas, shtoni sheqer, pluhur pjekje dhe copa çokollate. Tundini vezët në një tas tjetër, shtoni copa të gjalpit dhe qumësht dhe përzieni mirë. Shto përzierjen e vezëve në përzierjen e miellit. Ngroh paraprakisht furrën në 180 °C. Përdorni shabllon të kifles muffin. Mbusheni secilin shabllon deri ne gjysmë dhe piqni përafërsisht 25 minuta. Ju bëftë mirë!

Author : Špela Debevc