Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

BLACK FRIDAY PO MBARON!

Mundësia e fundit për të përfituar nga zbritjet më të mëdha të vitit!

Mundësia e fundit për të përfituar nga zbritjet më të mëdha të vitit!

 
[banner_timer]
 

Tenxhere Titanium Legend

Photo
Video
-40%

Gatuani gjellërat e preferuara më shpejt, më lehtë dhe më shijshëm, me këtë super tenxhere nga linja Titanium Legend. Jo vetëm për zierje, por kjo tenxhere mund të përdoret edhe për pjekje. Më e mira është se kjo enë përdorë pak energji për gatim dhe ka veshje jashtëzakonisht jo-ngjitëse. Veshja PPG Quantanium, rezistente ndaj nxehtësisë, mban brenda lëngjet dhe shijen, ndërsa dorezat prej çeliku inox sigurojnë që ta ngrisni apo mbani lehtë, edhe kur është plot ushqim. Në dispozicion në madhësitë 20cm dhe 24cm.

ZBRITJET E PRILLIT!
Tenxhere Titanium Legend

Çmimi i rregullt: 54,90 €


Çmimi special: 32,94 €

Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 70
Për më shumë informata ju lutem zgjidhni variantin e produktit.
 • Më shumë
 • Përshkrimi
 • Informata shtesë
Më shumë

Gatuani gjellërat e preferuara më shpejt, më lehtë dhe më shijshëm, me këtë super tenxhere nga linja Titanium Legend. Jo vetëm për zierje, por kjo tenxhere mund të përdoret edhe për pjekje. Më e mira është se kjo enë përdorë pak energji për gatim dhe ka veshje jashtëzakonisht jo-ngjitëse. Veshja PPG Quantanium, rezistente ndaj nxehtësisë, mban brenda lëngjet dhe shijen, ndërsa dorezat prej çeliku inox sigurojnë që ta ngrisni apo mbani lehtë, edhe kur është plot ushqim. Në dispozicion në madhësitë 20cm dhe 24cm.

Më shumë
Përshkrimi
 • Tenxhere Titanium Legend

  Më pak yndyrë

  Fërgoni ushqimet vetëm me një pikë vaj.

 • Tenxhere Titanium Legend

  Më pak energji

  Tenxherja prej karbon çeliku ngrohet më shpejt dhe në mënyrë të barabartë, e ruan nxehtësinë më gjatë dhe ka deri në 90%* konsum më të ulët të energjisë në pllaka me induksion.

 • Tenxhere Titanium Legend

  Nga pllakat në furrë

  Mund të përdoret për pjekje në furrë deri në 230°C, falë dorezës prej çeliku inox.

 • Tenxhere Titanium Legend

  Gatim në temperatura të ulëta

  Për rezultate më të mira dhe qëndrueshmëri të produktit, gatuani në temperaturë të ulët dhe mesatare.

 • Tenxhere Titanium Legend

  Prodhuar në Spanjë

  Prodhimi lokal në BE zvogëlon gjurmën e karbonit.

 • Tenxhere Titanium Legend

  E përshtatshme për të gjitha pllakat

  Kombinimi perfekt i materialeve tradicionale dhe moderne, ju lejon ta përdorni për gatim në të gjitha pllakat.

Për gjellërat më të shijshme, me shije tradicionale

Madhësitë 20cm ose 24cm janë të mjaftueshme për të përgatitur një gjellë plot shije për drekë apo darkë, për familjen tuaj. Nga supa e deri te pasuli dhe gullashi, kjo tenxhere i mbulon të gjitha. Falë karakteristikave të veçanta që ka, ju siguron gatim më të shpejtë dhe rezultate më të mira. Mund të përdoret edhe në furrë deri në 230°C, nëse e kërkon receta.

Tenxhere Titanium Legend

Nga pllakat deri në furrë, një enë e vetme

Tenxherja Titanium Legend ju mundëson t’i përgatisni recetat e preferuara, përsëri e përsëri. Shija autentike e ushqimeve është e garantuar, falë bërthamës çelik karbon, që siguron shpërndarje të barabartë të nxehtësisë dhe veshjes tri-shtresore me grimca titani, e cila e bën enën të fortë dhe rezistente.

Shtresa e sipërme me material smalti, i jep tenxheres pamje premium, me vija të drejta dhe moderne, duke e bërë jashtëzakonisht tërheqëse vizualisht. Ju mund ta përdorni për zierje, e madje edhe për pjekje në furrë. Në dispozicion në madhësi 28cm.

Tenxhere Titanium Legend

Kombinimi perfekt i materialeve moderne dhe tradicionale

Tenxherja Titanium Legend përbëhet prej dy materialeve me cilësi të lartë:

 • Çelik karboni me smalt është material Ii sigurtë dhe i qëndrueshëm, të cilin gjyshërit tanë e kanë përdorur për dekada me radhë. Ky material ngrohet më shpejt dhe në mënyrë më të barabartë, pa pika të nxehta, si dhe e ruan nxehtësinë për një kohë më të gjatë. Veshja e jashtme prej smalti siguron më shumë qëndrueshmëri, rezistencë ndaj korrozionit dhe pamje më tërheqëse.
 • Veshja shumështresore QuanTanium® me bazë uji, e përforcuar me grimca titani, e cila qëndron deri në 25000 cikle testimi të gërryerjes dhe lëshimit të lagështisë. KJo nënkupton se ka veti rezistente ndaj gërvishtjeve dhe ruan vetitë jo-ngjitëse për vite me radhë.

Si është punuar veshja e tenxheres Titanium Legend?

 1. Veshje smalti

  për ta mbrojtur nga korrozioni dhe njollat.

 2. Bazë prej çelik karboni

  për nxehtësi optimale dhe të barabartë.

 3. Shtresa e parë

  e përforcuar me grimca titani.

 4. Shtresa e mesme

  me veshje përforcuese shtesë.

 5. Shtresa e sipërme

  me veshje me cilësi të lartë, për veti jo-ngjitëse.

1
2
3
4
5
Tenxhere Titanium Legend

Forcë natyrore për performancë të jashtëzakonshme

Titani njihet për vetitë cilësore: anti-korrozion, i fortë dhe i lehtë. Andaj ky metal e bën këtë tenxhere tigan kaq unik, me veshje jo-ngjitëse, në mënyrë që ju të gatuani me pak vaj.

Tenxhere Titanium Legend

Një surprizë poshtë tenxheres

Në pjesën e poshtme të tenxhereve, ne kemi shtuar dy receta të shijshme të supave, në mënyrë që t’i keni afër çdo herë kur doni t’ia servoni familjes një supë të shijshme.

Pasi të keni kryer punë, mund ta lani me dorë apo në enëlarëse!

Tenxhere Titanium Legend

*Krahasuar me tiganin prej alumini me fund ferromagnetik (krahasimi është bërë në nivelin e fuqisë 7 të pllakës me induksion).

Informata shtesë

Ne mendojmë për mjedisin!

Niveli i konsumit të ujit për prodhimin e enëve tona është 80% më pak se në vitin 2018 dhe 70% e paketimit përbëhet prej materialeve të ricikluara. Bërthama çelik karbon dhe veshja 3-shtresore me janë punuar pa PFOA. Prodhimi lokal në Spanjë zvogëlon gjurmën e karbonit.

Këshillë: Mos i hidhni perimet e vjetra, përdorni ato për të gatuar supë të shijshme.

Tenxhere Titanium Legend

Specifikat teknike

 • Diameteri: 20 cm dhe 24 cm
 • Trashësia: 1.5 mm
 • Lartësia e murit: 9 cm dhe 10.9 cm
 • E përshtatshme për të gjitha pllakat, edhe ato me induksion
 • Mund të përdoret në furrë, deri në 230°C
 • Mund të lahet në enëlarëse
 • Materiale jo-toksike, pa PFOA
Tenxhere Titanium Legend

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star