Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Mish Pule në Shkopinjë

Koha e pregatitjes:

20 minuta ose më pak

Koha totale:

20 minuta ose më pak

Përbërësit:
  • Shkopinjë druri
  • Mish Pule
  • Speca të verdhë
  • Shkrirje speci
  • Piper
  • Kripe
  • Riskë limoni
  • Sallatë
  • Domate
Përgatitja:

Së pari spërkateni mishin e pules me piper, kripë dhe shkrirje speci. Vendosni mishin në shkop dhe në mes të copëzave vendosni speca të verdhë. Pastaj, vendoseni në tigan të nxehtë Festivo. Kur të pjeket të shërbehet në një pjatë me copëza limoni, sallatë dhe domate. Ju bëftë mirë!

Author : Delimano