Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Kesedijas me pule të pjekur

Koha e pregatitjes:

20 minuta ose më pak

Koha totale:

20 minuta ose më pak

Përbërësit:

Përbërësit:

• ¼ qepë e kuqe e madhe

• 57g djathe i butë cheddar

• 57g djathë Monterey

• 1 gjoks pule i pjekur i prerë ne kubik

• ¼ spec i verdhë, pa fara

• 4 pite tortillas

Përgatitja:

Përgatitja:

• Ngrohni më parë një tigan në temperaturë mesatare. Spërkateni me sprajt për të mos ngjitur.

• Shtoni pulën ne gotë. Grijeni në shpejtësinë 1 për 5 sekonda dhe lëreni më një anë.

• Hiqni rrahësin e brumit dhe vendosni diskun prerës me thikën e imët. Në shpejtësinë 2 shtoni djathin. Nxirreni nga gota normale dhe vendoseni në një enë tjetër.

Me pas, ne shpejtësinë 2 shtoni qepën e kuqë dhe piperin e verdhe. Hiqeni nga gota dhe vendoseni ne një enë tjetër.

• Çojeni emperaturën në maksimum, vendoseni piten në tigan dhe shtroni 2 lugë gjelle djathë, 2 luge gjelle pulë dhe 1luge gjelle miks perimesh. Sapo djathi të fillojë te shkrijë paloseni piten dhe gatuajeni

derisa të marri një ngjyrë të artë nga të dyja anët. Ripërsëriteni këtë proçes duke përdorur të gjithë përbërësit.

• Pritini Kesadijat dhe servirini me krem ose salcë.

Author :