Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

BLACK FRIDAY PO MBARON!

Mundësia e fundit për të përfituar nga zbritjet më të mëdha të vitit!

Mundësia e fundit për të përfituar nga zbritjet më të mëdha të vitit!

 
[banner_timer]
 

Tenxhere SL Mediterraneo

Photo
Video
-50%

Përgatisni gjellërat e preferuara në një tenxhere praktike, me veshje jo-ngjitëse Quantanium, sikurse tenxherja SL Mediterraneo. Po ashtu, kjo enë ka bazë prej karbon çeliku dhe smalti, për t’ju ofruar përvojën më të mirë gjatë gatimit. Falë këtyre vetive, mund të gatuani me pak vaj dhe ta pastroni lehtë. Aktualisht, tenxherja është në dispozicion në madhësinë 24cm dhe ka kapacitet 5.5 litra.

ZBRITJET E PRILLIT!
Tenxhere SL Mediterraneo

Çmimi i rregullt: 49,98 €


Çmimi special: 24,99 €

Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 70
Për më shumë informata ju lutem zgjidhni variantin e produktit.
 • Më shumë
 • Përshkrimi
Më shumë

Përgatisni gjellërat e preferuara në një tenxhere praktike, me veshje jo-ngjitëse Quantanium, sikurse tenxherja SL Mediterraneo. Po ashtu, kjo enë ka bazë prej karbon çeliku dhe smalti, për t’ju ofruar përvojën më të mirë gjatë gatimit. Falë këtyre vetive, mund të gatuani me pak vaj dhe ta pastroni lehtë. Aktualisht, tenxherja është në dispozicion në madhësinë 24cm dhe ka kapacitet 5.5 litra.

Më shumë
Përshkrimi

Zgjedhja juaj e parë për gatimet e përditshme

Përgatitja e ushqimeve të shijshme është më e lehtë nëse keni tenxheren e duhur në duart tuaja. Me këtë tenxhere, ju mund të përgatisni plot receta, me shije autentike, sikurse:

 • Pasul / Fasule e zier,
 • Gullash
 • Speca të mbushur
 • Sarma
 • Supë viçi apo supë perimesh
 • Pire
 • Pasta, oriz dhe jo vetëm…

Quantanium – veshje risi, për ushqime me shije autentike

Veshja Quantanium është një nga veshjet risi sa i përket enëve të kuzhinës. Megjithatë, origjinën e ka nga një teknikë gatimi më të hershme, të cilën e kanë praktikuar paarardhësit tanë. Quantanium imiton gatimin në gur të vërtetë, sepse përmban grimca guri. Këto grimca guri e grumbullojnë nxehtësinë dhe e përcjellin gradualisht, në mënyrë që ushqimi t’i ruajë vitaminat, shijen dhe lagështinë. Grimcat e gurit i japin ushqimit shije tradicionale, sikur të ishte gatuar në gur të vërtetë.

Për ta forcuar edhe më shumë veshjen, kemi shtuar edhe grimca titani. Andaj, ena është më shumë rezistente ndaj ngjitjes së ushqimit dhe gërvishtjes:

 • Veshja Quantanium është 4.7 herë më e qëndrueshme, krahasuar me veshjet komerciale të përdorura në treg, në përgjithësi. Kjo do të thotë se kjo enë ka jetëgjatësi më të madhe.
 • Ka veti rezistente ndaj ngjitjes, që ushqimi të mos ngjitet në enë.
 • Është 2 herë më shumë rezistente ndaj gërvishtjes krahasuar me veshjet komerciale të përdorura në treg, në përgjithësi.

Më e sigurtë për ambientin dhe për ju

Veshja Quantanium është sipërfaqe gatimi e shëndetshme dhe eko-miqësore. Të gjitha materialet e përdorura për prodhimin e enës janë jo toksike dhe 100% pa PFOA (acid perfluoroktanoik). Në këtë mënyrë, asnjë kimikat i dëmshëm nuk mund të depërtojë në ushqimin dhe në trupin tuaj. Veshje është jashtëzakonisht rezistente ndaj gërvishtjeve dhe ultra e sigurt, andaj nuk lejon depërtimin e kimikateve në ushqim, siç bëjnë enët me PTFE.

Për gatime me pak vaj

Nuk ka më ushqime të djegura në sipërfaqe - me tenxheren Mediteraneo ushqimi thjesht do të rrëshqasë nga sipërfaqja. Mund të gatuani vetëm me një pikë vaj, e për pjesën tjetër do të kujdeset sipërfaqja e përsosur jo-ngjitëse. Ena mund të lahet me ujë të ngrohtë dhe detergjent enësh apo në enëlarëse.

Të dhëna teknike

Tenxherja 20 cm:

 • Trashësia e mureve të enës: 1.2 mm 
 • Lartësia e mureve të enës: 12.5 cm
 • Kapaciteti i enës: 3.3 litra

Tenxherja 24 cm:

 • Trashësia e mureve të enës: 1.2 mm 
 • Lartësia e mureve të enës: 14 cm
 • Kapaciteti i enës: 5.5 litra

Tenxherja 28 cm:

 • Trashësia e mureve të enës: 1.2 mm 
 • Lartësia e mureve të enës: 16.5 cm

Kapaciteti i enës: 8.9 litra 

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star