Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Torta me cokollate nga Delimano

Koha e pregatitjes:

20 minuta ose më pak

Koha totale:

20 minuta ose më pak

Përbërësit:
16 veze 500 gr sheqer pluhur 500 gr galpe 200 gr keks i bluar 600 gr qokollate per zierje 300 gr krem pana
Përgatitja:
Torta me cokollate eshte receta e jone per diten e sotme. Nuk eshte e veshtire per tu pergatitur dhe nuk nevojiten shume perberes. Ju befte mire. Udhëzimet: Te bardhe ndahet nga te verdhet e vezeve dhe tundet derisa te behet nji shkume e forte. Ne nje ene tjeter tunden te verdhat e vezeve me sheqer pluhur dhe me gjalpe (margarine), shtohen keksat e bluar dhe cokollata e shkrire dhe te gjitha perzihen mire. Ne kete mase te pregaditur me cokollate shtohen shkuma nga te bardhatt e vezeve perzihet ngadale dhe ndahet ne dy pjese. Nga njera pjese e ndare piqen ne kallepin e rrumbullaket per embelsira tri pandispanja. Ndersa pjesen e dute te kremit e leme ne frigoriferqe te ftohet dhe ta perdorim si krem. Kremi nga vanilja tundet me krem pana te trashe. Pandispanja e pare lyhet me 1/3 e kremit shtrihet mbi te 1/3 e krem panes nga vanilja dhe e njejta procedure perseritet edhe nje here. E tera mbulohet me pandispanjen e trete ,lyhet me kremin e mbetur dhe dekorohet me krem pana nga vanilja.

Author : K.Z