Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Receta për krem kafe të akullt

Koha e pregatitjes:

20 minuta ose më pak

Koha totale:

20 minuta ose më pak

Përbërësit:
▪ 30 ml kafe të ftohtë të fortë apo 1 espresso të ftohtë ▪ 200 ml qumësht ▪ 3 kupa akullore na vanilja ▪ 2 katrorka akull ▪ 1 keks çokollate ▪ krem apo thërrmija çokollate
Përgatitja:
Përgatitja: Qumështin dhe kafen qiteni në blender. Shtoni 2 kupa akullore dhe akullin, përzieni derisa përbërja të bashkohet. Kur të fitoni përzierje të lëmuar, qiteni në gota të gjata. Zbukurojeni pijen me kupat e tjera të akullores, me keks e çokollatës të thërrmuar, krem ose qitni thërrmija çokollate.

Author : K.Z