Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Receta Multocooker

Koha e pregatitjes:

20 minuta ose më pak

Koha totale:

20 minuta ose më pak

Përbërësit:
Përgatitja:

DISA RECETA GATIMI ME

Gatim me pulë

Ingredientët: 500 g mish pule pa kocka, 1 Qepë, 1 Karrot, 1 Patate, 1 Domate, 1 Gotë Verë, Kripë, Ujë

Përgatitja: Grimë të tërë përbërësit, i vendosim në enë dhe hedhim ujë sa të mbulohen. Shtypim butonin STEW. Ju bëftë mire!

Pulë me curry

Ingredientët: 2 Gjoks Pule, 200 ml Krem, 1 Qepë, 1 Lugë pluhur curry, Kripë

Përgatitja: Prisni gjoksin e pulës në copa të vogla, përzieni me përbërësit e tjerë dhe vendosini në enë. Shtypim butonin STEW. Ju bëftë mire!

Ton me hudhra

Ingredientët: 400 g Ton, 1 Qepë, 5 Thelpi hudhrash, ½ gote verë e bardhë, Vaj ulliri, Kripë, Majdanoz, Timo.

Përgatitja: Hedhim pak vaj ne enë, shtojme qepën dhe hudhrat e grira, timon dhe Tonin e prerë në copa. E mbulojmë me verë. Shtypim butonin STEW. Në fund i hedhim majdanozin. Ju bëftë mire!

Mish Viçi me Rozmarinë

Ingredientët: 1 Karrot, 1 kg Mish Viçi, 100 g Barbunja, ½ Qepe, 2 Thelpi hudhrash, Brandy, Pak vaj Ulliri, 1 gotë Ujë, Patate, Rozmarinë

Përgatitja: Grimë hudhrën dhe e përziemë me kripën duke e bërë si salcë. Presim mishin dhe perimet në copa të vogla dhe i vendosim në enë. Shtojmë Shtojmë rozmarinën, pak brandy. Shtypim butonin STEW. Ju bëftë mire!

Oriz Oriental

Ingredientët: 2 Filxhana oriz (parboiled), 2 Gota Ujë, 2 Gota Qumësht Kokosi ose Verë, 1 qepë e grirë, 1 thelbi hudhër e grirë, 1 mollë e grirë, pluhur Curry, 4 kërpurdha të prera, Gjoks pule, Vaj, kripë,

Përgatitja: Presim gjoksin e pulës në copa të vogla dhe e përziemë në enë me të tërë ingredientët e tjerë. Shtypim butonin RICE. Ju bëftë mire!

Mollë të pjekura

Ingredientët: 4 Mollë, 1 lugë kanellë, 1 Lugë gjalp, 50 ml verë e bardhë, 80 g Sheqer, Lëng limoni

Përgatitja: Mollët i ndajmë në mes dhe i heqim farat me lugë. Në një tas përziemë sheqerin, kanellën dhe verën. Vendosim mollët në enë, i mbushim me përzierjen dhe shtojmë pak gjalp në çdo mollë. Shtypim butonin RICE.

Fileto derri me fasule

Ingredientët: 2 gota fasule të kuqe ose laroshe (i lëmë në ujë gjatë natës), 250 g Fileto Derri, 200 ml verë e kuqe, 1 qepë, 2 thelpi hudhër, 1 gjethe dafine, 1l ujë i ftohtë, Vaj ulliri, kripë

Përgatitja: Vendosim fasulet, verën e kuqe dhe ujin në enë. Presim fileton në copa të vogla. Shtojmë mishin, thelpit e hudhrës, dafinën. Shtypim butonin BRAISE.

Përgatitja:
Përgatitja:

DISA RECETA GATIMI ME

Gatim me pulë

Ingredientët: 500 g mish pule pa kocka, 1 Qepë, 1 Karrot, 1 Patate, 1 Domate, 1 Gotë Verë, Kripë, Ujë

Përgatitja: Grimë të tërë përbërësit, i vendosim në enë dhe hedhim ujë sa të mbulohen. Shtypim butonin STEW. Ju bëftë mire!

Pulë me curry

Ingredientët: 2 Gjoks Pule, 200 ml Krem, 1 Qepë, 1 Lugë pluhur curry, Kripë

Përgatitja: Prisni gjoksin e pulës në copa të vogla, përzieni me përbërësit e tjerë dhe vendosini në enë. Shtypim butonin STEW. Ju bëftë mire!

Ton me hudhra

Ingredientët: 400 g Ton, 1 Qepë, 5 Thelpi hudhrash, ½ gote verë e bardhë, Vaj ulliri, Kripë, Majdanoz, Timo.

Përgatitja: Hedhim pak vaj ne enë, shtojme qepën dhe hudhrat e grira, timon dhe Tonin e prerë në copa. E mbulojmë me verë. Shtypim butonin STEW. Në fund i hedhim majdanozin. Ju bëftë mire!

Mish Viçi me Rozmarinë

Ingredientët: 1 Karrot, 1 kg Mish Viçi, 100 g Barbunja, ½ Qepe, 2 Thelpi hudhrash, Brandy, Pak vaj Ulliri, 1 gotë Ujë, Patate, Rozmarinë

Përgatitja: Grimë hudhrën dhe e përziemë me kripën duke e bërë si salcë. Presim mishin dhe perimet në copa të vogla dhe i vendosim në enë. Shtojmë Shtojmë rozmarinën, pak brandy. Shtypim butonin STEW. Ju bëftë mire!

Oriz Oriental

Ingredientët: 2 Filxhana oriz (parboiled), 2 Gota Ujë, 2 Gota Qumësht Kokosi ose Verë, 1 qepë e grirë, 1 thelbi hudhër e grirë, 1 mollë e grirë, pluhur Curry, 4 kërpurdha të prera, Gjoks pule, Vaj, kripë,

Përgatitja: Presim gjoksin e pulës në copa të vogla dhe e përziemë në enë me të tërë ingredientët e tjerë. Shtypim butonin RICE. Ju bëftë mire!

Mollë të pjekura

Ingredientët: 4 Mollë, 1 lugë kanellë, 1 Lugë gjalp, 50 ml verë e bardhë, 80 g Sheqer, Lëng limoni

Përgatitja: Mollët i ndajmë në mes dhe i heqim farat me lugë. Në një tas përziemë sheqerin, kanellën dhe verën. Vendosim mollët në enë, i mbushim me përzierjen dhe shtojmë pak gjalp në çdo mollë. Shtypim butonin RICE.

Fileto derri me fasule

Ingredientët: 2 gota fasule të kuqe ose laroshe (i lëmë në ujë gjatë natës), 250 g Fileto Derri, 200 ml verë e kuqe, 1 qepë, 2 thelpi hudhër, 1 gjethe dafine, 1l ujë i ftohtë, Vaj ulliri, kripë

Përgatitja: Vendosim fasulet, verën e kuqe dhe ujin në enë. Presim fileton në copa të vogla. Shtojmë mishin, thelpit e hudhrës, dafinën. Shtypim butonin BRAISE.

Author : K.Z