Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Puding me oriz - Recetë për tenxheren me presion ( 4 persona)

Koha e pregatitjes:

20 minuta ose më pak

Koha totale:

20 minuta ose më pak

Përbërësit:
• 25g gjalpë • oriz puding • 50 g sheqer pluhur • 700 ml qumësht • Arrë muskati
Përgatitja:
1. Shtypeni funksionin STEW dhe shkrijeni gjalpin pa e vendosur kapakun. 2. Shtoni orizin dhe sheqerin përziejni dhe zieni me qumësht . 3. Shtyp CANCEL 4. Mbylle kapakun dhe valvulën për lirim të presionit. Shtyp funksionin RICE. 5. Hiqeni kapakun, spërkate me arrë muskati dhe përzieje mirë. 6. Me lugë vendoseni në enë.

Author : K.Z