Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Peshk mediteran i përgatitur në avull

Koha e pregatitjes:

20 minuta ose më pak

Koha totale:

20 minuta ose më pak

Përbërësit:

• 4 fileto peshku(të çfardo mish peshku i bardhë)
• 500 gr domatina te ndara përgjysmë
• 200 – 250 g ullinjë me kripë
• 2 lugë gjelle kapër turshi
• Rigon i freskët
• Vaj ulliri
• Një thelb hudhre i shtypur
• Kripë dhe piper

Përgatitja:

1. Mbusheni pjesën e poshtme të tenxheres së brendshme me domatina të ndara në gjysëm (që të mos ngjitet peshku, shtoni pak trumzë).
2. Vendoseni filetot e pulës mbi domatina, disa domatina tjera vendosini mbi mishin bashkë me hudhrën e shtypur, vajin dhe kripën.
3. Vendoseni tenxheren në Pressure King Pro. Mbylleni kapakun dhe valvulën për lirimin e presionit.
4. Shtypeni funksionin FISH me kohëzgjatje 8 minuta.

Author : K.B