Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Perime të ziera - Recetë për tenxhere me presion ( 4 persona)

Koha e pregatitjes:

20 minuta ose më pak

Koha totale:

20 minuta ose më pak

Përbërësit:
• 400g domate të copëtuara • 5 lugë gjelle vaj ulliri • 2 patëllxhan të prerë në copa më të mëdha • 4 kungullesha të vogëla të prera • 2 speca të kuq apo të verdhë, pa fara dhe të prerë • Pak borzilok • 1 qepë e kuqe, e qëruar dhe e prerë hollë • 3 thelba hudhre, të qëruara dhe të grira • 1 luge uthull • 1 luge sheqer pluhur
Përgatitja:
1. Duke e përdorur funksionin STEW nxej vajin e ullirit dhe fërgoj kungulleshat me speca. 2. Fërgoji qepët me Pressure King Pro për 5 minuta. Shto hudhrat dhe vazhdo fërgimin për 1 minutë. 3. Copëto dhe ndaj gjethet e borzilokut dhe vendosi gjysmën në tenxhere. 4. Përziej bashkë me uthull dhe sheqer pluhurin pastaj dhe vendosi domatet. 5. Shtyp CANCEL. 6. Mbylle kapakun dhe valvulën për lirim të presionit, shtyp funksionin STEAM për 3 minuta. 7. Pasi të ftohet, servoje me gjethet e mbetura të borzilokut.

Author : K.Z