Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Misër të thekur dhe sallatë pule

Koha e pregatitjes:

20 minuta ose më pak

Koha totale:

20 minuta ose më pak

Përbërësit:

Përbërësit:

▪ 2 lugë çaji vaj bimor ▪ 75 gram kokrra misri ▪ 2 lugë çaji krem qumësht ▪ 1 lugë çaji me uthull të verës së bardhë ▪ një maje luge me sheqer koriandër ▪ 200 gram mish pule të pjekur ▪ 125 gram domate të vogla, të prera përgjysmë ▪ 400 gram me fasule ▪ 1 qepë të madhe të freskët ▪ 1 spec djegës, me fara të hequra dhe të copëtuar

Përgatitja:

Përgatitja:

Nxeheni një tigan të vogël, në temperaturë të mesme. Lyeni tiganin me vaj dhe vëreni misrin të piqet për pesë minuta, apo derisa të merr ngjyrën si ari. Hiqeni anash.

Përzieni qumështin e rrahur, uthullën e verës dhe sheqerin.

Preje pulën dhe bëje bashkë me domatet dhe fasulen në dy pjata të ndara.

Shpërndajeni misrin sipër dhe përfundojeni me qepën e prerë dhe specin.

Në fund, hidheni qumështin e rrahur dhe sheqerin koriandër.

Author : K.Z