Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Krem Puding me Çokollatë dhe Banane

Vështirësia

Koha e pregatitjes:

20 minuta ose më pak

Koha totale:

20 minuta ose më pak

Përbërësit:

Përbërësit:

• 2/3 gotë qumësht

• 4 banane te ngrira te ndara përgjysmë

• 2 lugë gjelle Kakao pluhur

• ¼ luge e vogël kripë

• 1 lugë gjelle mjaltë

Përgatitja:

Kakao është e mbushur me vitamina dhe antioksidantë që e bëjnë atë pothuajse një super ushqim natyral apo Multi-Vitaminë. Përbërësit dobishme që gjenden në kakao janë antioksidantët, mineralet esenciale si magnez, kalcium, hekur, zink, bakër, kalium dhe mangan si dhe vitaminat A, B1, B2, B3, C, E. Konsumi i rregullt i kakaos përmirëson qarkullimin e gjakut, zvogëlon dhimbjen e kokës, është ushqim antiplakje si dhe e zvogëlon kolesterolin e keq në gjak. Kakao gjithashtu ju ndihmon t’i largoni toksinat nga trupi si dhe kur ju jeni në depresion apo me disponim të keq, atëherë konsumi i çokollatës me kakao do të ju ndihmoj të ndiheni më mirë

Author :