Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Kek me limon nga Delimano

Koha e pregatitjes:

20 minuta ose më pak

Koha totale:

20 minuta ose më pak

Përbërësit:
  • 4 vezë
  • 1 gotë uji sheqer
  • 1 gotë uji vaj
  • 1 gotë uji kos
  • 2.5 gota uji miell
  • 1 pluhur paste
  • 1 sheqer vanile
  • Lëvore limoni në rende
Përgatitja:

Tunden së pari vezët me sheqer e pastaj i shtohet vaji, kosi dhe mielli i përzier me sheqer vanile dhe pluhur, dhe në fund i qitet levorja e nje limoni në rende. Kallëfi për kek lyhet me vaj ose margarinë dhe qitet brumi në të. Piqet për 40 minuta në 180 gradë. Shërbehet edhe e nxehtë edhe e ftohtë.

Author : K.Z