Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Brushtëll (Byrek me fasule)

Koha e pregatitjes:

20 minuta ose më pak

Koha totale:

20 minuta ose më pak

Përbërësit:

▪ 300 gr fasule

▪ 250 gr miell misri

▪ 250 gr vaj uliri

Përgatitja:

Fillimisht ziejmë mirë fasulen, si zakonisht (fasule sade, e zierë vetëm në ujë, pa përbërës të tjerë shtesë).

Pasi të ketë zierë, e hedhim në një tas fasulen, miellin e misrit dhe vajin.

I përziejmë të gjithë përbërësit bashkë në një tepsi, që është e lyer më parë me vaj e fusim në furrë ku e pjekim për 1 orë në 200 gradë Celsius

Author : K.Z