Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Akullore me fruta (Receta)

Koha e pregatitjes:

20 minuta ose më pak

Koha totale:

20 minuta ose më pak

Përbërësit:
1/2 litër kos 1/2 litër puding (aromë vanilje) të gatshme 1 filxhan me fruta të freskëta të grira sipas dëshirës (pjeshkë, kajsi, vishnje etj...) dhe kanellë
Përgatitja:
Sëpari përzini kosin dhe frutat me blender dhe pastaj shtoni pudingën e gatshme. Kur akullorja të jetë gati, futeni në një enë plastike të mbyllur mirë, dhe futeni në frigorifer. Kjo është një recetë që mund të adoptohet shumë lehtë. Mund të kombinoni cdo shije pudinge që doni (vanilje, cokollatë, luleshtrydhe...) me cdo lloj fruti.

Author : K.Z