Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Atlete Fit Canvas Walkmaxx

Photo
Video

Atletet Fit Canvas janë perfekte për ecjet e zakonshme, punë, shëtitjet me qen ose kur dilni për blerje. Thjesht, përshtaten thuajse kudo, pa prekur stilin tuaj. Këto atlete kanë shuallin e lakuar Walkmaxx, i cili shton aktivizimin e muskujve, si dhe shtrojë të rehatshme, e cila ju ofron butësi këmbëve tuaja. Të përshtatshme për të gjithë dhe në dispozicion në ngjyrë fëstuku dhe rozë.

Atlete Fit Canvas Walkmaxx
39,90 €
Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 70
Për më shumë informata ju lutem zgjidhni variantin e produktit.
 • Më shumë
 • Përshkrimi
 • Informata shtesë
 • Specifikat Teknike
Më shumë

Atletet Fit Canvas janë perfekte për ecjet e zakonshme, punë, shëtitjet me qen ose kur dilni për blerje. Thjesht, përshtaten thuajse kudo, pa prekur stilin tuaj. Këto atlete kanë shuallin e lakuar Walkmaxx, i cili shton aktivizimin e muskujve, si dhe shtrojë të rehatshme, e cila ju ofron butësi këmbëve tuaja. Të përshtatshme për të gjithë dhe në dispozicion në ngjyrë fëstuku dhe rozë.

Më shumë
Përshkrimi

Shtoni më shumë stil pamjes suaj me atletet Fit Canvas

Moderne, elegante dhe të rehatshme – këpucët Fit Canvas janë atletet perfekte. Të punuara me materiale të buta dhe të ajrosshme, këto atlete janë këpucët që ju nevojiten kur ju duhet të qëndroni në këmbë tërë ditën, por në të njejtën kohë të dukeni bukur.

Atlete Fit Canvas

Shumë të rehatshme

Kur po i dizajnonim këto këpucë, rehatia ishte prioriteti ynë. Meqë donim t’i krijonim një palë këpucë që mund t’i mbadhni çdo ditë, duhej të siguroheshim që të t’i krijonim shumë të rehatshme dhe të ajrosshme. Prandaj, kemi përdorur materialet më të mira, për ta arritur këtë qëllim.

 • Atletet Fit Canvas përmbajnë shtrojën e njohur EVA, e cila përdoret edhe në këpucët më të avancuara atletike.
 • Modeli ka një strukturë me thembër të gjerë, e cila siguron rehati të plotë gjatë ecjes, duke ju mundësuar siguri dhe qëndrueshmëri optimale në të gjitha sipërfaqet.

Dizajni e bën ndryshimin

Përveç strukturës dhe përzgjedhjes së materialeve, ne i kemi kushtuar rëndësi të veçantë edhe dizajnit të këpucëve. Kombinimi i përsosur i stilit elegant dhe sportiv, ju mundëson që t’i mbadhni këto këpucë me veshje të zakonshme apo edhe me veshje më elegante. Materiali i sipërm është bez, dhe i jep këpucëve një pamje më verore.

Atlete Fit Canvas

Shualli i lakuar, elementi kyç i këpucëve Walkmaxx

Atltetet Fit Canvas jo vetëm që janë të bukura, por përmbajnë edhe një element shumë të rëndësishëm – shuallin e lakuar. Ky shuall ka dobi të shumëfishta, të cilat e përmirësojnë mirëqenien tuaj:

 • Shualli i lakuar mund ta shtojë aktivizimin e muskujve, duke ju bërë të ndjeheni më mirë dhe më në formë;
 • Shualli i lakuar ndihmon në shpërndarjen e barabartë të peshës trupore, duke zvogëluar presionin në nyje;
 • Shpërndarja e barabartë e peshës, siguron absorbim më të mirë të goditjeve;
 • Shualli i lakuar ju ndihmon t’i shmangni disa probleme të këmbëve, sikurse ënjtja dhe dhimbja.

Shualli i lakuar - i punuar në Gjermani - është krijuar me qëllim që t’ju mundësojë hapa më të lehtë dhe t’ua ofrojë ndjesinë sikur po ecni zbathur në rërë. Materialet e lehta po ashtu ju mundësojnë hapa më të lehtë, që ju të qëndroni aktiv për një kohë më të gjatë.

Linja Fit

Këpucë të reja, me veti të reja

Atletet Fit Signature janë këpucët më të vlerësuara nga klientët tanë, falë vetive të mahnitshme që kanë. Janë të ajrosshme, të gjithanshme, për përdorim të përditshëm, të lehta dhe të rehatshme. Po ashtu, mundësojnë që këmbët tuaja të jenë në pozitën e duhur.

Shikoni më shumë nga linja Fit

Dobitë e shuallit të lakuar

 • Shualli i lakuar

  Shualli i lakuar shton aktivizimin e muskujve, duke ju bërë të ndiheni më në formë.

 • Shpërndarje e barabartë e peshës

  Kur pesha e trupit është e shpërndarë në mënyrë të barabartë, lehtësohen dhimbjet në nyje.

 • Njdesia e të ecurit zbathur

  Ndjesia sikur po ecni zbathur, ju mundëson të bëni hapa më të rehatshëm dhe të shëndetshëm.

 • Të lehta

  Lehtësia e atleteve ju mundëson hapa të lehtë po ashtu, duke ju mundësuar të qëndroni aktiv për një kohë më të gjatë.

Mbaje kursorin mbiTap on imazhe për detaje shtesë rreth shuallit të lakuar.

Ngjyrat dhe madhësitë:

 • Madhësitë: 36-42
 • Ngjyrat: fëstëk dhe pink

Struktura e këpucëve

 1. Pjesa e sipërme: Bez -> Pambuk
 2. Astari: Rrjetë
 3. Shtroja e sipërme: Sfungjer memory
 4. Shtroja e mesme: Shtresë EVA
 5. Shtroja e poshtme: Gomë
 

Madhësia e deklaruar

Gjatësia e këmbës

(cm)

Atlete Fit Canvas

36 23,6
37 24,2
38 24,8
39 25,5
40 26,2
41 26,9
42 27,5

Si ta masni madhësinë e këmbës

Informata shtesë

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Fit Shoes Canvas

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

36 23,6 7,7
37 24,2 7,9
38 24,9 8,1
39 25,6 8,4
40 26,2 8,6
41 26,9 8,8
42 27,6 9,0
Specifikat Teknike
Linja Walkmaxx Fit
Madhësitë e disponueshme 36-42
Materiali : i brendshëm material memorues, Mesh, molded EVA
Materiali : i jashtëm gomë
Materiali: i sipërfaqes (në mbathje) coated canvas
Ngjyrat e disponueshme canvas pistachio, rozë
Shualli i harkuar Po

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Dyqanet tona po punojnë me orar të plotë.

Ejani dhe provoni produktet tona.