Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Atlete Fit Signature Walkmaxx

Photo
Video
Të popullarizuara për komoditetin që ofrojnë, atletet Walkmaxx Fit Signature i mbajnë këmbët ngrohtë dhe rehat gjatë ditëve të ftohta të pranverës. Falë shuallit të lakuar dhe shtresës EVA (nën thembra), këto atlete do t'iu ofrojnë rehatinë e munguar. Në dispozicion numrat 36-42 (ngjyra mint/e gjelbër e lehtë) dhe numrat 36-42 ( të zeza dhe hiri).
Atlete Fit Signature Walkmaxx
Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 70
Stock: 1
Për më shumë informata ju lutem zgjidhni variantin e produktit.
 • Më shumë
 • Përshkrimi
 • Informata shtesë
 • Specifikat Teknike
Më shumë
Të popullarizuara për komoditetin që ofrojnë, atletet Walkmaxx Fit Signature i mbajnë këmbët ngrohtë dhe rehat gjatë ditëve të ftohta të pranverës. Falë shuallit të lakuar dhe shtresës EVA (nën thembra), këto atlete do t'iu ofrojnë rehatinë e munguar. Në dispozicion numrat 36-42 (ngjyra mint/e gjelbër e lehtë) dhe numrat 36-42 ( të zeza dhe hiri).
Më shumë
Përshkrimi

Rehati e garantuar për çdo ditë

Të dizajnuara për t'iu ofruar rehati për përdorim të përditshëm, këto atlete do t'iu japin energji në secilin hap që bëni. Struktura unike e tyre mundëson që pesha e trupit të shpërndahet në mënyrë të barabartë. Po ashtu, këto atletet lehtësojnë presionin në nyje, duke i shmangur lodhjet dhe ënjtjet në këmbë.

Atlete Fit Signature
Atlete Fit Signature

Këpucë të reja, me veti të reja

Atletet Fit Signature janë këpucët më të vlerësuara nga klientët tanë, falë vetive të mahnitshme që kanë. Janë të ajrosshme, të gjithanshme, për përdorim të përditshëm, të lehta dhe të rehatshme. Po ashtu, mundësojnë që këmbët tuaja të jenë në pozitën e duhur.

Lexoni më shumë rreth dobive të linjës Fit

Dobitë e shuallit të lakuar

 • Atlete Fit Signature

  Shualli i lakuar

  Shualli i lakuar e shton aktivizimin e muskujve, duke iu bërë të ndjeheni në formë.

  .

 • Atlete Fit Signature

  Pesha e trupit shpërndahet në mënyrë të barabartë

  Kur pesha e trupit është e shpërndarë në mënyrë të barabartë, lehtësohen dhimbjet në nyje.

 • Atlete Fit Signature

  Iu duket sikur po ecni zbathur

  Ndjesia sikur po ecni zbathur iu mundëson të bëi hapa të rehatshëm dhe të shëndetshëm.

 • Atlete Fit Signature

  Të lehta

  Lehtësia e atleteve iu mundëson edhe hapa të lehtë, duke bërë që të jeni aktivë për një kohë më të gjatë.

Mbaje kursorin mbi imazhe për të mësuar dobitë e shuallit të lakuar.

Shoqëruesit tuaj më të mirë për një jetesë aktive

S'ka më këmbë të lodhura dhe të fryra që iu ndalojnë t'i shijoni aktivitetet e përditshme. Këto atlete jo vetëm që ju garantojnë rehati gjatë ecjes, por gjithashtu ju mundësojnë stabilitet në çdo sipërfaqe. Po ashtu, janë kaq të bukura sa që mund të përshtaten me çdo lloj veshje, pamarrë parasysh nëse veshja juaj është elegante, e zakonshme apo sportive. Këto këpucë do t'iu ndihmojë të jetoni shëndetshëm dhe të jeni aktivë për vitet në vazhdim!

 • Atlete Fit Signature

  Pamje elegante

 • Atlete Fit Signature

  Për raste të zakonshme

 • Atlete Fit Signature

  Aktivitete sportive

Magjia që fshihet pas butësisë

Funksionon kështu - Këpucët Walkmaxx kanë shuall të ngritur lart nga toka në thembra dhe shputë. Ky lloj shualli ndihmon në zvogëlimin e presionit në këmbë në mënyra të ndryshme. Shualli i lakuar i mban këmbët vazhdimisht në lëvizje, duke mundësuar lëvizjen normale thembër-shputë, dhe zvogëlon kohën gjatë së cilës shkaktohet presion në fund të këmbëve. Kurse shtresa EVA ndër të tjerash iu mundëson të qëndroni më gjatë në këmbë pa dhimbje.

Atlete Fit Signature

Për çdo moshë dhe për çdo gjini

Pavarësisht se çfarë moshe keni apo sa merreni me aktivitete fizike, një gjë është e sigurtë: këto atlete do t'ua bëjnë secilin hap të shëndetshëm. Me një dizajn të gjithanshëm, me fokus te rehatia maksimale, atletet janë të përshtatshme për të gjithë, pamarrë parasysh gjininë.

Atlete Fit Signature

Çka i bën të veçanta atletet Walkmaxx Fit Signature:

 • Materiale të qëndrueshme dhe të ajrosshme
 • Shuall të lakuar që shton aktivizimin e muskujve
 • I mbajnë këmbët ngrohtë gjatë ditëve të ftohta
 • Shtresë sfungjeri për t'iu mundësuar hapa të butë dhe ndjenjën e rehatisë
 

Madhësia

Gjatësia e këmbës

(cm)

Atletet Fit Signature 36 23,6
37 24,2
38 24,8
39 25,5
40 26,2
41 26,9
42 27,5
43 28,1
44 28,8
45 29,5
46 30,2
 
Informata shtesë

How to measure your foot

The right footwear and a perfect fit form the basis for healthy feet and a healthy gait. If you are uncertain about the exact size and width of your next pair of Walkmaxx, we will gladly help you find the perfect fit.

You need two sheets of paper (din A4), a pencil and a ruler.

 • 1
  How to measure your foot - Step 1

  Trace foot

  Place the sheets of paper on the floor. Stand straight on the paper with your heels against the wall. Make sure you are wearing the sock you intend to wear with the shoe. Ensure you have your full weight on the foot for the most accurate measurement. Either have you or someone else slowly trace around your foot ensuring the pen or pencil is at a 90 degree angle.

 • 2
  How to measure your foot - Step 2

  Measure length and width

  1. Measure from the back/central part of the heel to the end of the longest toe.
  2. Measure your widest part of your foot from one end to other.

  You may want to try tracing your foot a few times for more accurate results.

 • 3
  How to measure your foot - Step 3

  Find your perfect fit

  In chart you will find your measured foot length. Once identified, in the next column will determine your shoe size. On last columns, find your foot width to determine which width of shoe you may need.

  Note: For foot length, if you are in between sizes, always move up to the next size. For foot width. Choose the width that you are closest to.

Measurements for Fit Shoes Signature

Declared size

Foot lenght

(cm)

Foot width

(cm)

37 24,2 7,9
38 24,9 8,1
39 25,6 8,4
40 26,2 8,6
41 26,9 8,8
42 27,6 9,0
43 28,2 9,2
44 28,9 9,5
45 29,6 9,7
46 30,2 9,9
Specifikat Teknike
Linja Walkmaxx Fit
Madhësitë e disponueshme 36-46
Materiali : i brendshëm fabric with EVA
Materiali : i jashtëm EVA with rubber
Materiali: i sipërfaqes (në mbathje) PU/fabric
Ngjyrat e disponueshme signature black, signature grey, signature mint, signature white

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Rri n'shpi, blej sigurt online