Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Posta falas për porosi mbi 60€

Posta falas për porosi mbi 60€. Blej sigurt nga shtëpia.

Blej sigurt nga shtëpia

 
 
[banner_timer]
 

Set i tiganëve Stone Legend Copperlux

Photo
Video

Përgatisni ushqimet e preferuara me PAK VAJ, me tiganët cilësorë nga linja Stone Legend Copperlux! Tiganët përbëhet nga materiale super cilësore: veshje smalti & Quantanium si dhe grimca të gurit dhe bakrit. Seti përmban tiganin për grill, tiganin për pallaqinka dhe tiganin për fërgim të zakonshëm.

Set i tiganëve Stone Legend Copperlux
90,70 €
Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 70
Produkti i disponueshëm tek prodhuesi. Transporti: 1-3 muaj.
 • Më shumë
 • Përshkrimi
Më shumë

Përgatisni ushqimet e preferuara me PAK VAJ, me tiganët cilësorë nga linja Stone Legend Copperlux! Tiganët përbëhet nga materiale super cilësore: veshje smalti & Quantanium si dhe grimca të gurit dhe bakrit. Seti përmban tiganin për grill, tiganin për pallaqinka dhe tiganin për fërgim të zakonshëm.

Më shumë
Përshkrimi

Gatuaj shijshëm dhe shëndetshëm

Përgatisni ushqimet e preferuara me PAK VAJ, por me shumë shije. A është e mundur? Sigurisht që po, falë tiganëve cilësor nga linja Stone Legend Copperlux.

 • Gatuaj biftekë, mish për hamburgerë, file pule, file peshku, dhe shumë më shumë, me tiganin katror për grill.
 • Për pallaqinka dhe omëleta të shijshme, përdoreni tiganin për pallaqinka.
 • Për patate të skuqura, perime, salca dhe jo vetëm, përdoreni tiganin për fërgim

Për më tepër, tiganët mund të përdoret në të gjitha pllakat, përfshirë edhe ato me induksion. Janë jashtëzakonisht të qëndrueshëm ndaj gërvishtjeve dhe nuk e ngjisin ushqimin. Prandaj, edhe pastrimi i tyre bëhet lehtë dhe nuk iu merr kohë. Gatuaj lehtë, shpejt dhe shëndetshëm! 

Kompletojeni kuzhinën tuaj

Trio seti Stone Legend Copperlux përmban:

 • Tigan për grill (në formë katrore) 27x27 cm
 • Tigan për fërgim (i rrumbullakët) 28cm
 • Tigan për pallaqinka - 24 cm

Shijoni shijen tradicionale të përgatitjes së ushqimit në gur të vertetë

Përgatitja e ushqimit në tigan me grimca guri jo vetëm që liron nxehtësinë gradualisht brenda ushqimit, por gjithashtu ofron shijen e pasur tradicionale të përgatitjes në gur të vertetë që do të impresionojë të gjithë mysafirët tuaj.

Përparësitë e veshjes QuanTanium:

 • Të përshtatshme për të gjitha llojet e pllakave, përfshirë ato me induksion.
 • Në bazë të vetive magnetike, ngrohet shumë shpejtë në pllakën me induksion në temperaturë të ulët. Kursen deri në 20% energji.
 • Mund të gatuani në temperaturë mesatare, por të arrini performancë maksimale.
 • Të sigurta për pastrim në enëlarëse.
 • Ngjyra që nuk zbehen (smalti është i shkrirë në 840 °C).
 • Mundëson gatimin me vetëm një pikë vaj.
 • Rezistente ndaj ngjitjes.
 • Të prodhuara në Spanjë
 • Pse çelik?

  Metal i fortë dhe i qëndrueshëm për kohë të gjatë. Tiganët dhe tenxheret që përmbajnë çelik janë shumë të balancuara për shkak së janë më të rënda. Çeliku është i njohur për mbajtjen e nxehtësisë dhe për këtë arsye është shumë i përdorur për enë që përdoren shpesh.

 • Pse smalt?

  Mbron çelikun me një shtresë të qelqit, ka strukturë të fortë për shumë sulme kimike. Smalti është shumë i qëndrueshëm dhe shpërndan shpejt nxehtësinë. Për më tepër, natyralisht nuk e ngjitë ushqimin, falë sipërfaqes jo-poroze të tij.

 • Pse veshja prej QuanTanium me grimca bakri dhe guri?

  Për veti të shkëlqyeshme të jo-ngjitjes & rezistencë ndaj gërvishtjeve, që mundësojnë përgatitje ushqimi pa yndyrë dhe e bëjnë enën të përshtatshme për përdorim me pajisje metali. Për më tepër, përçueshmëria e nxehtësisë është shumë e lartë – për përgatitje të shpejtë dhe me më pak energji të konsumuar!

Konstruksioni i enëve Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Ngjyrë smalti-në-çelik në shtresën e dytë
 2. Shtresa e parë me bazë smalt-në-çelik
 3. Çelik i kualitetit të lartë
 4. Shtresa e parë e brendshme smalt-në-çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme smalt-në-çelik
 6. Shtresa e parë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
 7. Shtresa e dytë jo-ngjitëse me veshje Quantanium® me grimca të vërteta guri dhe bakri
 8. Shtresa e tretë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star