Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Tigan Rossi Swiss Crystals

SASITË KANË MBARUAR
Photo
Video

Tigani Rossi Swiss Crystals është një tigan 28cm me bazë alumini, një metal i lehtë dhe përçues i shkëlqyer i nxehtësisë. Tigani ka veshje rezistente ndaj ngjitjes dhe gërvishtjeve, bazuar në teknologjinë Swiss Crystal. Ka veshje të qëndrueshme falë grimcave të diamantit, përdoret dhe pastrohet lehtë. Falë këtyre vetive, ky tigan do të zgjasë për vite me radhë.

Tigan Rossi Swiss Crystals
Nga 24,90 € Nga
Zgjedh opsionin
Nuk ka sasi, ju lutem na telefononi në: 0800 100 70
  • Më shumë
  • Përshkrimi
Më shumë

Tigani Rossi Swiss Crystals është një tigan 28cm me bazë alumini, një metal i lehtë dhe përçues i shkëlqyer i nxehtësisë. Tigani ka veshje rezistente ndaj ngjitjes dhe gërvishtjeve, bazuar në teknologjinë Swiss Crystal. Ka veshje të qëndrueshme falë grimcave të diamantit, përdoret dhe pastrohet lehtë. Falë këtyre vetive, ky tigan do të zgjasë për vite me radhë.

Më shumë
Përshkrimi

Frying pans are a key tool of every kitchen, the one you reach for the most, whether making an omelette, steak, stir-fry or sauce, and the Delimano Rossi Swiss Crystals Frypanis a pan you can rely on.

The frying pan gains added strength and durability with its exclusive Swiss Crystal technology coating, which is applied in a water-based, eco-friendly process. This Ilag non-stick coating contains millions of crystal particles to  produce a very resistant surface. Finally, a diamond coating is applied for extra hardness.

Hard-working and attractive, this 28cm frying pan has the following advantages:

  • The pan’s cooking power is based on aluminium, a lightweight but excellent heat conductor, without hot spots or warping at high temperatures.
  • The pan has a Swiss Ilag non-stick coating, which uses millions of crystal particles to keep the surface clean and you cooking with ease.
  • A scratch-resistant layer is then added with the use of diamonds, producing a tough surface that will give years of daily use.
  • Beautifully designed, with a red outer wall and black cooking surface, the coatings are applied using a water-based, eco-friendly process.
  • Suitable for use with all hobs, induction included, and with a stainless steel handle it's also safe for use in the oven.

Note that the frying pan is part of the Delimano Rossi Swiss Crystals cookware range, bringing high quality, high performance and high style to your kitchen.

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Dyqanet tona po punojnë me orar të plotë.

Ejani dhe provoni produktet tona.