Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

KY ËSHTË BLACK FRIDAY

KY ËSHTË BLACK FRIDAY - Shijoni zbritjet më të mëdha të vitit – deri në 70% më lirë!

Shijoni zbritjet më të mëdha të vitit – deri në 70% më lirë!

 
[banner_timer]
 

Tigan i thellë Stone Legend Black

Photo
Video
-50%

I qëndrueshëm dhe elegant, ky tigan i thellë është enë e domosdoshme për kuzhinën tuaj. I punuar me çelik-karbon & smalt, tigani ka veti rezistente ndaj ngjitjes dhe gërvishtjes, pastrohet lehtë si dhe ju mundëson ta kurseni energjinë deri në 50%. Për më tepër, përmban grimca të vërteta guri, për t’i dhënë ushqimit një shije sa më tradicionale. Madhësia: 28 cm.

Tigan i thellë Stone Legend Black

Çmimi i rregullt: 35,98 €


Çmimi special: 17,99 €

Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 70
Për më shumë informata ju lutem zgjidhni variantin e produktit.
 • Më shumë
 • Përshkrimi
 • Informata shtesë
 • Specifikat Teknike
Më shumë

I qëndrueshëm dhe elegant, ky tigan i thellë është enë e domosdoshme për kuzhinën tuaj. I punuar me çelik-karbon & smalt, tigani ka veti rezistente ndaj ngjitjes dhe gërvishtjes, pastrohet lehtë si dhe ju mundëson ta kurseni energjinë deri në 50%. Për më tepër, përmban grimca të vërteta guri, për t’i dhënë ushqimit një shije sa më tradicionale. Madhësia: 28 cm.

Më shumë
Përshkrimi
 • Tigan i thellë Stone Legend Black

  Konsumim i ulët i energjisë

  Gatimi me enë Stone Legend Black mund ta ulë konsumin e energjisë deri në 50%.1

 • Tigan i thellë Stone Legend Black

  Ngrohë 2 herë më shpejtë

  I arrin temperaturat e larta më shpejtë, kursen kohë dhe energji.2

 • Tigan i thellë Stone Legend Black

  Gatim me më pak vaj

  Mund të gatuani edhe me një pikë vaj, për shujta më të shëndetshme.

 • Tigan i thellë Stone Legend Black

  Veshje që nuk ngjitë ushqimin

  Veshja cilësore ne siguron që edhe ushqimet “më të ngjitshme” nuk do të mbesin në enë.

 • Tigan i thellë Stone Legend Black

  Rezistente ndaj gërvishtjes

  E përforcuar me grimca të mineraleve natyrale, për më shumë rezistencë dhe qëndrueshmëri.

 • Tigan i thellë Stone Legend Black

  Për të gjitha pllakat, përfshirë edhe ato me induksion

  Kombinimi perfekt i materialeve ju mundëson t’i përdorni në çdo pllakë gatimi.

Fërgo si një shef kuzhine

Çdo kuzhinë ka nevojë për një tigan të thellë! I përkyrer për fërgim, ky lloj tigani është thelbësor, sidomos nëse ju pëlqen të përgatisni ushqimet e kuzhinës orientale. Pos për fërgim, mund ta përdorni edhe për zierje, për shkak të sturukturës me mure të larta.

Tigan i thellë Stone Legend Black

Një enë që do t’ju ndihmojë të kurseni energji

Falë strukturës së tyre, enët Stone Legend ngrohen deri në dy herë më shpejt dhe e ruajnë nxehtësinë më gjatë. Me këto enë, ju mund të gatuani në temperaturë më të ulëta3 dhe ta zvogëloni konsumimin e energjisë në të gjitha pllakat, deri në 50%. Në këtë mënyrë, ju kurseni edhe para, andaj këto ia vlejnë me të vërtetë.4

Kjo enë po ashtu është perfekte për ushqimet që zakonisht ngjiten, sikurse vezët, peshku apo mishi pa dhjamë – falë veshjes jo-ngjitëse, thjesht do të rrëshqasin nga ena. Kjo nënkupton po ashtu që nuk keni nevojë të përdorni shumë vaj për gatim. Jo vetëm që do të kurseni vaj, por do të shijoni ushqime më të lehta dhe më të shëndetshme.

 • Tigan i thellë Stone Legend Black
 • Tigan i thellë Stone Legend Black
 • Tigan i thellë Stone Legend Black

Pse enët Stone Legend Black janë kaq të veçanta?

Me dizajnin praktik, pamjen elegante edhe ngjyrën e zezë klasike, këto enë do ta kompletojnë kuzhinën tuaj në çdo aspekt. Enët Stone Legend Black kanë një strukturë prej 8 shtresave me materiale të zgjedhura me kujdes dhe të testuara, të cilat plotësojnë njëra-tjetrën.

Tigan i thellë Stone Legend Black

Shtresat dhe bërthama e veshjes së jashtme sigurojnë një pamje të shkëlqyer e të qëndrueshme, si dhe shpërndarjen optimale të nxehtësisë:

 • Bërthama e çelikut të karbonit ju mundëson të gatuani në temperatura më të ulëta për të kursyer energji, në të njejtën kohë, duke ruajtur shijen e shkëlqyer të ushqimit.
 • Shtresat e jashtme të smaltit janë rezistente dhe të qëdrueshme ndaj kimikateve – të kombinuara me ngjyrën e zezë klasike, garantojnë qëndrueshmëri në kuzhinën tuaj për një kohë të gjatë.
Tigan i thellë Stone Legend Black

Shtresat e brendshme PPG QuanTanium plotësojnë shtresat e jashtme dhe bërthamën, për të siguruar cilësi të lartë:

 • Veshja me 3 shtresa me veti supreme jo-ngjitëse dhe rezistente ndaj gërvishtjeve, është punuar 100% pa PFOA.
 • Grimcat shtesë të titanit përforcojnë veshjen dhe rrisin rezistencën ndaj gërvishtjeve.
 • Grimcat e gurit të vërtetë gjithashtu përforcojnë veshjen dhe ruajnë nxehtësinë, për shpërndarje më graduale dhe shije autentike.

Si janë ndërtuar enët Stone Legend Black, shtresë pas shtrese?

 1. Shtresë e ngjyrosur smalt-çelik
 2. Shtresa bazë smalt-çelik
 3. Karbon-çelik me cilësi të lartë
 4. Shtresa e parë e brendshme smalt-çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme smalt-çelik
 6. Veshja bazë Quantanium® e përforcuar tërësisht me grimca titani
 7. Veshja e mesme Quantanium® e përforcuar lehtë me grimca guri të vërtetë
 8. Veshja e sipërme Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8
Tigan Stone Legend Black

Falë veshjes jo-ngjitëse, enët pastrohen lehtë

Pavarësisht nëse jeni fillestar apo profesionist në kuzhinë, kjo enë gatimi praktike do t'ju mundësojë të eksperimentoni receta të ndryshme gatimi. Por më e rëndësishmja, falë vetive jo-ngjitëse që ka veshja, edhe pastrimi i enës është shumë i lehtë. Fshijeni me leckë të butë ose lajeni butësisht me pak detergjent enësh dhe ujë të ngrohtë. Mund ta lani edhe në enëlarëse.

Tigan i thellë Stone Legend Black

1 Kur përgatitni ushqim, konsumi i energjisë në pllakën e gatimit me induksion mund të jetë deri në 50% më i ulët, duke përdorur enët e gatimit Delimano Stone Legend Black. Pra, kur përdorni Tavën Stone Legend Black, në krahasim me përdorimin e tiganit prej alumini me fund ferromagnetik, në nivelin 7 të temperaturës, në pllakën e gatimit me induksion.

2 Tiganit Stone Legend Black i duhen 2'15'' për të arritur temperaturën 220°C në nivelin 9 në pllakën e gatimit me induksion, krahasuar me tiganin prej alumini me fund induksioni me pika, të cilit i duhen 7'14'' për të arritur atë temperaturë në pllakën me induksion.

3 Ena Stone Legend Black ju mundëson të gatuani me nivele më të ulëta fuqie në pllakën e gatimit me induksion. Tigani Stone Legend Black mbajti temperaturën e vajit mbi 200°C në nivelin 4 në pllakën e gatimit me induksion në një provë 4-minutëshe, krahasuar me tiganin prej Alumini me fund ferromagnetic, që mbante temperaturën e vajit mbi 200°C në nivelin 6.

4 Kur përdoret çdo ditë në pllaka elektrike, me çmim mesatar të energjisë elektrike në vendet e zgjedhura të BE-së.

Informata shtesë

Të dhëna shtesë

 • Prodhuar në Spanjë
 • Madhësitë në dsipozicion: 20 dhe 28 cm
 • Dorezë bakeliti e cila qëndron e ftohtë (nuk është e sigurtë për në furrë)
 • Për të gjitha pllakat, përfshirë edhe ato me induksion
 • Mund të lahet në enëlarëse
 • Enë 100% e riciklueshme
Tigan i thellë Stone Legend Black
Specifikat Teknike
Dimensionet 20cm, 28cm
Material çeliku i karbonit, enamel
Material interieri QuanTanium Real Stone
Materiale Bazë hekur
Mund të lahet në enëlarëse Po
Pesha 0,7kg, 1,16kg

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Porosit online nga rehatia e shtëpisë.