Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Momente Magjike

Festat e fundvitit me oferta të pafundme

 
[banner_timer]
 

Tenxhere E Cekët Skillet - 24Cm Ceramica Delicia

SASITË KANË MBARUAR
Photo
Video
-40%

Tenxherja e cekët Ceramica Delicia është ideale për përgatitjen e salcave të shijshme për pasta, gjellave të ndryshme apo rizotos. Veshja revolucionare CeramicaForte ofron përgatitje të ushqimit që nuk ngjitet dhe është jashtzakonisht rezistente ndaj gërvishtjeve dhe e lehtë për mirëmbajtje. Madhësia: 24cm.

Tenxhere E Cekët Skillet - 24Cm Ceramica Delicia

Çmimi i regullt: 34,90 €


Çmimi Special: 20,94 €

Zgjedh opsionin
Nuk ka sasi, ju lutem na telefononi në: 0800 100 70
 • Më shumë
 • Detajet e Produktit
 • Specifikat Teknike
Më shumë

Tenxherja e cekët Ceramica Delicia është ideale për përgatitjen e salcave të shijshme për pasta, gjellave të ndryshme apo rizotos. Veshja revolucionare CeramicaForte ofron përgatitje të ushqimit që nuk ngjitet dhe është jashtzakonisht rezistente ndaj gërvishtjeve dhe e lehtë për mirëmbajtje. Madhësia: 24cm.

Më shumë
Detajet e Produktit

Tenxhere praktike me materialin më të mirë në treg

Tenxherja Delimano Skillet prodhuar me materialet më cilësore në treg, me dorezat praktike të saj është një element bazë i cili nuk duhet të mungojë në kuzhinen tuaj. Baza prej alumini dhe veshja e qeramikës mundësojnë përçueshmërinë e nxehtësisë në të gjithë enën për rezultate të shkelqyera në çdo kohë. Testuar si një ndër materialet të cilat nuk lejojnë ngjitjen dhe gërvishtjen dhe ju lejojnë të gatuani duke ruajtur aromën dhe vlerat ushqyese.

Materiale miqësore për mjedisin të cilat janë më të mira për shëndetin tuaj

Ndryshe nga veshjet e tjera me shtresë jo-ngjitëse, veshja qeramike është ekologjike, pa përmbajtje të PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

Efekti i Gurit në Stilin Modern dhe të Sofistikuar Italian

Tenxherja Delica do te duket shumë mirë edhe në tavolinën e ngrënies - prodhuar me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

E RE! Veshja ceramike NR.1 në treg!

Shtresa e brëndshme ceramike CeramicaForte ka dhe një veçori speciale: kur ushqimi vendoset në një sipërfaqe uniforme të nxehtë, ai menjëherë mbërthen vlerat ushqimore, lëngun, freskinë dhe shijen brënda tij. Dhe ju nevoitet vetëm një pike vaj për të lyer tiganin. Në këtë mënyrë ju do të shërbeni vakte plot shije, pa kalori të tepërta dhe kolesterol.

 • Deri në 50% më shumë rezistente ndaj gërvishtjeve*

 • Deri në 2 herë më shumë jetëgjatësi*

 • Deri në 3 herë më pak ngjitje*

*Krahasuar me veshjet qeramike me të mirë në treg

Avantazhet kryesore të linjës Delicia!

 • 1. Shtresa më e Mirë e Qeramikës në Tregun e Sotëm

  Qeramika e re CeramicaForte nuk do të gërvishtet, cifloset apo të plasaritet. Nuk lë njolla, nuk ngjit, rezistente dhe më jetëgjatë se market e tjera, kjo alternative inovative ofron zgjidhjen më të mirë për enët e kuzhinës në tregun e sotëm.

 • 2. Dorezë e Butë dhe Ergonomike e Integruar me Sensor Termo

  Do të dashuroheni me dorezën ergonomike dhe të butë në prekje që karakterizohet nga një sensor praktik termo i cili  e kthen ngjyrën e Delimano’s në portokalli kur ngrohet. Shijoni gatimin me dorezën praktike dhe komforte, e cila ju bën me dije kur të shtoni përbërësit.

 • 3. Vetëm një pikë vaj

  Veshja e brendshme CeramicaForte ju siguron të gatuani shëndetshëm vetëm duke hedhur një pikë vaj mbi siperfaqen e enës dhe ushqimet nuk do të ngjisin. Në këtë mënyrë ushqimet tuaja do të kenë më pak kalori dhe kolesterol, dhe ju do të ushqeheni shëndetshëm.

 • 4. Efekti i Gurit në Stilin Modern dhe të Sofistikuar Italian

  Prodhuar në Itali, enët e linjes Delimano Ceramica Delicia me një dizajn tërheqës dhe modern: smaltin e silikonit blu në veshjen e jashtme me harmonizimin e efektit të gurit dhe shtresës qeramikë në pjësën e brendshme. Shkëlqim dhe stil modern që përshtatet në çdo kuzhinë.

 • 5. Mbështetje Eco ndaj mjedisit

  Ndryshe nga veshjet e tjera me shtresë jo-ngjitëse, veshja qeramike është ekologjike, pa përmbajtje të PFOA dhe gjatë prodhimit ajo është miqësorë ndaj mjedisit pasi lëshon një sasi të ulët të CO2 në mjedis.

 • 6. Për më shumë shije dhe jetesë të shëndetshme

  Një përçues i përkryer i nxehtësisë, veshja e brendshme CeramicaForte gatuan ushqiminqë vendoset në sipërfaqen e nxehtë duke ruajtur vlerat ushqimore dhe aromën.

Si funksionon

Cilësitë e veshjes CeramicaForte Ideale për gatime të shpejta dhe të shëndetshme

Qeramika është ideale për gatime të shëndetshme. Qeramika është ideale për gatime të shpejta dhe të shëndetshme sepse siguron përçueshmëri profesionale të nxehtësisë dhe ngrohje të shpejtë, kështu ju do të përfitoni më shumë kohë dhe energji gjatë proçesit të gatimit. Ju do te kurseni kohe dhe energji.

Nuk ngjit, nuk gërvishtet dhe rezistente ndaj gërryerjeve

Deri në 3 herë më pak ngjitje se markat e tjera me veshje qeramike në treg, deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve se qeramikat e tjera në treg dhe  2 herë më shumë jetëgjatësi.

Lehtësi në pastrim & lahen edhe në lavastovilje

Qeramika e re CeramicaForte nuk do të gërvishtet, cifloset apo të plasaritet. Nuk lë njolla, nuk ngjit, rezistente dhe më jetëgjatë se market e tjera, kjo alternative inovative ofron zgjidhjen më të mirë për enët e kuzhinës në tregun e sotëm. Kjo nuk lejon ushqimin të ngjitet dhe ju do të shijoni të gjitha benefitet duke konsumuar ushqime të shëndetshme. Tava mund të lahet edhe në lavastovilje.

Gatues ekstremisht i rrëshqitshëm që pastrohet brenda disa sekondave

Shtresat ekstra të rrëshqitshme e bëjnë këtë tigan ekstremisht të lehtë për tu fshirë, larë dhe shpërlarë. Dhe për tu siguruar që ju jeni komplet të kënaqur me blerjen tuaj, ne kemi përfshirë një garancion 2 vjeçar.

Rekomandohet për:

 • cilindo që kërkon një tenxhere praktike per te gatuar ushqime per te familjen dhe miqte
 • cilindo që kërkon një tenxhere lehtësisht të përdorshëm dhe që kursen energjinë
 • për ata që preferojnë produkte cilësore për gatime të shëndetshme
 • njerëz të ndërgjegjshëm për mjedisin dhe minimizimin e impaktit në të
 • kushdo që preferon modernen por edhe stilin e sofistikuar dhe elegant italian

Informacione mbi produktin:

 • Përmasa: 24 cm
 • Materiali i jashtëm: bazë alumini me smaltin e silikonit në veshjen e jashtme
 • Materiali i brendshëm: eco-miqësorë me mjedisin dhe jetëgjatë falë qeramikës Delimano CeramicaForte me dizajn guri
 • Tipar i Veçantë: Dorëzë me dizajn Ergonomik, e butë në prekje, integruar në veshje e jashtme logo portokalli Delimano
 • Mirëmbajtja: Mund të lahet edhe në lavastovilje me detergjent jo shumë të fortë ose me sfungjer enësh nga ana e butë.
 • Qëndrueshmëria ndaj temperaturës: deri në 450° C
 • Përdoret në: sobë me gaz, sobë me korrent & sobë me xham qeramik

Të dhënat mbi Përbërjen:

 • Pa përmbajtje PTFE dhe PFOA
 • deri në 50% më shumë rezistencë ndaj gërvishtjeve se qeramikat e tjera në treg
 • 3 herë më pak ngjitje se markat e tjera me veshje qeramike në treg
 • 2 herë më shumë jetëgjatësi
Specifikat Teknike
Dimenionet 24 cm
Garancioni shtesë 2 vite
Kapaciteti 2.4 l
Material interieri CeramicaForte
Materiale Bazë aluminium
Mund të lahet në enëlarëse Po
Pesha 0.7 kg
Rezistenca ndaj nxehtësisë 450°C
Senzori i nxehtësisë Po
Tipi i stufës ceran, elektro, gaz

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star