Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Black Friday n'verë

Black Friday n'verë Anëtarët e Club 5* përfitojnë të parët deri në 70% zbritje!

Anëtarët e Club 5* përfitojnë të parët deri në 70% zbritje!

Deri-70%
 
[banner_timer]
 

Tenxhere Green Planet

Photo
Video
-55%

Sillni cilësi dhe lehtësi në kuzhinën tuaj, duke përdorur tenxheren Green Planet! Kjo tenxhere eko-miqësore është e punuar nga alumini 100% i ricikluar dhe ka veshje Whitford Eclipse HB – shumë rezistente ndaj ngjitjes dhe gërvishtjes. Është shumëfunskionale dhe e përsosur për të gatuar supa të shijshme, gullash tradicional dhe gjellëra të tjera. Ka madhësi 24cm dhe kapacitet 6.7l.

Tenxhere Green Planet

Çmimi i rregullt: 39,90 €


Çmimi special: 17,96 €

Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 70
Koha e arritjes: 3 ditë pune
 • Më shumë
 • Përshkrimi
 • Specifikat Teknike
Më shumë

Sillni cilësi dhe lehtësi në kuzhinën tuaj, duke përdorur tenxheren Green Planet! Kjo tenxhere eko-miqësore është e punuar nga alumini 100% i ricikluar dhe ka veshje Whitford Eclipse HB – shumë rezistente ndaj ngjitjes dhe gërvishtjes. Është shumëfunskionale dhe e përsosur për të gatuar supa të shijshme, gullash tradicional dhe gjellëra të tjera. Ka madhësi 24cm dhe kapacitet 6.7l.

Më shumë
Përshkrimi

Gatuani gjellëra të shijshme në këtë tenxhere eko-miqësore

Pavarësisht apo përgatisni një gjellë moderne apo një recetë të vjetër familjare, kjo tenxhere është ena që ju duhet. Ka peshë të lehtë dhe veshje rezistente ndaj ngjitjes, për t'ju siguruar rezultate të përsosura gjatë gatimit. Për më tepër, është elegante dhe do t'i shtojmë më shumë hijeshi kuzhinës suaj.

Tenxhere Green Planet

Nga supa e deri te gullashi - kjo është tenxherja që ju duhet

Kjo tenxhere eko-miqësore është pjesë e linjës Green Planet, e punuar nga alumini 100% i ricikluar. Ka madhësi 24cm (kapacitet 6.7l), pra është e mjaftueshme për të përgatitur një gjellë të shijshme për tërë familjen.

Përdoreni për të gatuar supë, fasule të zier, gullash, salca, makarona, patate, perime, oriz dhe shumë më tepër. Nëse e provoni, më nuk do ta ndërroni, sepse një tenxhere e tillë e plotëson kuzhinën tuaj!

Tenxhere Green Planet

Veshje rezistente ndaj ngjitjes & gërvishtjes, për rezultate të përsosura në çdo kohë

Enët eko-miqësore Green Planet janë të veshura me Whitford Eclipse HB - veshja risi e përforcuar me pluhur diamanti. Ka bazë uji dhe është punuar pa substanca të dëmshme (PFOA, PFOS, Bisphenol...), me qëllim të mbrojtjes së mjedisit.

Kjo veshje është jashtëzakonisht rezistente ndaj ngjitjes dhe gërvishtjes, andaj ju mund të fërgoni vezë, omleta apo ushqime tjera edhe me një pikë vaj. Po ashtu, pastrohen lehtë.

 • Enë Green Planet

  Veshje gati 12x më e qëndrueshme*

 • Enë Green Planet

  Deri në 15x më rezistente ndaj ngjitjes*

 • Enë Green Planet

  Deri në 2,5x më rezistente ndaj gërvishtjes*

 • Enë Green Planet

  Punuar nga alumini 100% i riciklueshëm

* Krahasuar me veshjet e enëve komericale.

Zgjedhja më e mirë për ju, kuzhinën tuaj dhe planetin tonë të përbashkët

Tenxherja Green Planet është pjesë e linjës së re të enëve eko-miqësore nga Delimano, të punuara nga alumini 100% i riciklueshëm. Ky material eko-miqësor është krijuar nga mbetjet e aluminit. Prodhimi i enëve nga alumini i ricikluar, prodhon 95% më pak mbeturina të dëmshme sesa prodhimi nga alumini i pastër.**

Për më tepër, pasi enët e aluminit të jenë konsumuar, ju mund t'i dërgoni përsëri për riciklim - alumini mund të riciklohet plot herë pa i humbur vetitë dhe karakteristikat strukturore.

**Bazuar në raportin e Shoqatës Europiane të Aluminit, 2012

Enë Green Planet

Për gatime me shumë shije e pak yndyrë

Enët Green Planet kanë veshje me sipërfaqe jo-ngjitëse, andaj edhe mund t'i gatuani ushqimet e preferuara edhe me një pikë vaj. Në këtë mënyrë, do të usheheni shijshëm dhe shëndetshëm.

Po ashtu, falë veshjes së mrekullueshme që kanë, janë shumë rezistente edhe ndaj gërvishtjes dhe pastrohen shumë lehtë.

Enë Green Planet

Alumini - i lehtë, i qëndrueshëm dhe përcjellës i mira të nxehtësisë

Ka plot aryse se pse duhet përdorur alumini i ricikluar:

 • E mban mirë nxehtësinë (225 w/M°K) dhe është përcjellës i shkëlqyer i nxehtësisë, duke siguruar që e gjithë ena të nxehet njejtë në të gjitha pikat.
 • Është i lehtë (2,7g/cm3) andaj edhe manovrohet lehtë.
 • Nuk ndryshket.
 • Është i qëndrueshëm, zgjatë shumë.
 • Është higjienik, i sigurtë dhe në përputhje me standartet për enët që kanë kontakt me ushqim.
Enë Green Planet

S'keni nevojë t'i ndërroni pllakat - Green Planet funksionon në të gjitha

Tenxherja Green Planet përmban pllakë induksioni prej çelikut që nuk ndryshket, kështu që mund të përdoret në të gjitha pllakat e pjekjes, përfshirë edhe ato me induksion. Pra, më nuk keni nevojë t'i ndërroni pllakat.

Delimano Green Planet

Pasurojeni koleksionin Green Planet me kapakë Delimano

Kapakët prej qelqi nga Delimano, janë punuar nga qelqi borosilik i zbutur (material eko-miqësor). Ky qelq është afro katër herë më i fortë se sa qelqi "i zakonshëm", i cili mund të ndahet në copa të dhëmbëzuara kur thyhet.

Kapaku është me xham të tejdukshëm, andaj edhe mund ta përcillni gjendjen e ushqimit teksa gatuhet. Po ashtu, kapaku ka një dorezë praktike, e cila ka një vend ku mund ta vendosni lugën. Ky kapak është në dispozicion në 5 madhësi: 16 cm, 20 cm, 24 cm, 26 cm dhe 28 cm.

Kliko këtu për t'i parë kapakët

Kapak Delimano

Zbuloni më shumë nga linja jonë Green Planet

Linja e enëve eko-miqësore nga Delimano përmban tenxhere, tiganë dhe tepsi të ndryshme, që lehtësisht mund t'i kombinoni me kapakët Delimano. Ju mund të zgjedhni ndonjë nga setet që kemi përgatitur për ju, ose t'i merrni ndaras.

Shiko më shumë nga linja Green Planet

Enë Green Planet
Specifikat Teknike
Dimensionet 24cm
Kapaciteti 6,7l
Material alumin
Material interieri veshje që nuk ngjit
Materiale Bazë aluminium
Mund të lahet në enëlarëse Po

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Porosit online nga rehatia e shtëpisë.