Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Tava Katrore CopperLUX + kapaku 27x27cm

Photo
Video

Përgatit dhe pjek më shpejtë, me sigurt, më shëndetshëm dhe më shijshëm!

Tava katrore Delimano Stone Legend Copperlux 27x27 është e përbërë nga materiale të cilësisë së lartë që e bejnë përgatitjen e ushqimit më të lehtë.

 • Rezistente ndaj gërvishtjeve, nuk ngjet, jo – toksike (100% PFOA e pastër), efikase në energji.
 • Mund të përdoret në të gjitha llojet e pllakave (duke e përfshirë edhe atë me induksion) si dhe në furrë.
 • Perfekt për përgatitjen dhe pjekjen e përbërësve të mëdhenjë si copat e mëdha të mishit apo peshkut.

Ndërsa kapaku Copperlux është shoqëruesi ideal i tavës katrore 27x27 cm.

 

Tava Katrore CopperLUX + kapaku 27x27cm
Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 70
Produkti i disponueshëm. Transporti: 1-3 ditë.
 • Më shumë
 • Detajet e Produktit
Më shumë

Përgatit dhe pjek më shpejtë, me sigurt, më shëndetshëm dhe më shijshëm!

Tava katrore Delimano Stone Legend Copperlux 27x27 është e përbërë nga materiale të cilësisë së lartë që e bejnë përgatitjen e ushqimit më të lehtë.

 • Rezistente ndaj gërvishtjeve, nuk ngjet, jo – toksike (100% PFOA e pastër), efikase në energji.
 • Mund të përdoret në të gjitha llojet e pllakave (duke e përfshirë edhe atë me induksion) si dhe në furrë.
 • Perfekt për përgatitjen dhe pjekjen e përbërësve të mëdhenjë si copat e mëdha të mishit apo peshkut.

Ndërsa kapaku Copperlux është shoqëruesi ideal i tavës katrore 27x27 cm.

 

Më shumë
Detajet e Produktit

Magjia e veshjes së mrekullueshme QuanTanium

Veshja QuanTanium e tavës katrore përmban:

 • Grimcat e titaniumit e bejnë tavën më të fortë dhe shumë të qëndrueshme.
 • Grimcat e gurit që shtojnë rezistencën e konsumimit të veshjes dhe lëshojnë gradualisht nxehtësinë në ushqim, duke e lejuar atë të mbaj më shumë lëndë ushqyese dhe shijen natyrore - ashtu si gatimi në gurë të vërtetë.
 • Grimcat e bakrit për përçueshmëri më të mirë ruajnë energjinë duke kursyer edhe kohë.

Kapaku - shoqëruesi ideal i tavës katrore 27x27 cm

Kapaku është i përbërë nga xhami i pastër ndërsa është i izoluar nga materiali çelik inox që ruan lëndët ushqyese dhe aromat. Mund të monitoroni procesin e ushqimit përmes tejdukshmërisë së xhamit të pastër. 

Materiale premium për gatim premium

Tava katrore Delimano Stone Legend Copperlux 27x27 ka veti të shkëlqyeshme që nuk ngjesin me përdorimin e vetëm një pike vaj për përgatitjen e shujtave të shendetshme, pa yndyrë. Është gjithashtu rezistente ndaj gërvishtjeve dhe në përsosmëri e sigurt të përdoret më çfarëdo pajisje kuzhine metalike, nuk dëmtohet dhe nuk liron toksina të dëmshme brenda në ushqim.

 • Marinoni

 • Pjekni

 • Servoni

Mos u brengosni më asnjeherë sepse ena juaj nuk do të digjet

Tava katrore Delimano Stone Legend Copperlux 27x27 ofron një veshje shumë rezistente që nuk do të digjet dhe që lehtë pastrohet pas përdorimit – thjesht fshijeni atë me një leckë ose pastrojeni në enëlarëse.

E lehtë për përdorim dhe pastrim

Tavat nuk digjen dhe veshja që nuk ngjitet pastrohet shumë lehtë. Këto enë mund të vendosen në enëlarëse në mënyrë që të kursejnë kohën tuaj.

Përparësitë e veshjes QuanTanium

 • Të përshtatshme për të gjitha llojet e pllakave, përfshirë ato me induksion.
 • Në bazë të vetive magnetike, ngrohet shumë shpejtë në pllakën me induksion në temperaturë të ulët. Kursen deri në 20% energji.
 • Mund të gatuani në temperaturë mesatare, por të arrini performancë maksimale.
 • Të sigurta për pastrim në enëlarëse.
 • Ngjyra që nuk zbehen (smalti është I shkrirë në 840 °C).
 • Mundëson gatimin me vetëm një pikë vaj.
 • Rezistente ndaj ngjitjes
 • Të prodhuara në Spanjë
 • Pse çelik?

  Metal i fortë dhe i qëndrueshëm për kohë të gjatë. Tiganët dhe tenxheret që përmbajnë çelik janë shumë të balancuara për shkak së janë më të rënda. Çeliku është i njohur për mbajtjen e nxehtësisë dhe për ketë arsye është shumë i përdorur për enë që përdoren gjatë.

 • Pse smalt?

  Mbron çelikun me një shtresë të qelqit, ka strukturë të fortë për shumë sulme kimike. Smalti është shumë i qëndrueshëm dhe shpërndan shpejtë nxehtësinë. Për më shumë, natyralisht nuk ngjet në varësi të sipërfaqes jo-poroze të tij.

 • Pse veshja prej QuanTanium me grimca bakri dhe guri?

  Për veti të shkëlqyeshme të jo-ngjitjes & rezistencë ndaj gërvishtjeve, që mundësojnë përgatitje ushqimi pa yndyrë dhe e bejnë enën të përshtatshme për përdorim me pajisje metali. Për me shumë përçueshmëria e nxehtësisë është shumë e lartë– për përgatitje të shpejtë dhe me më pak energji të konsumuar!

Konstruksioni i enëve Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Ngjyrë smalti-në-çelik në shtresën e dytë
 2. Shtresa e parë me bazë smalt-në-çelik
 3. Çelik i kualitetit të lartë
 4. Shtresa e parë e brendshme smalt-në-çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme smalt-në-çelik
 6. Shtresa e parë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
 7. Shtresa e dytë jo-ngjitëse me veshje Quantanium® me grimca të vërteta guri dhe bakri
 8. Shtresa e tretë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star