Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Momente Magjike

Festat e fundvitit me oferta të pafundme

 
[banner_timer]
 

Seti Essential Stone Legend Copperlux

Photo
Video

Kënaqsinë e vertetë të ushqimit do ta perjetoni me setin Essential – që përmban enët elementare më të mira në treg. Seti përfshin: tavën për pjekje, tiganin për fërgim, tenxheren e thellë, tiganin për salca si dhe kapakun, enë këto që do t'i përdorni për mëngjes të shpejtë, drekë të shijshme dhe darkë të shëndetshme!

 • Të përbëra me grimca të vërteta guri që janë përvetësuar me grimca bakri

 • Përçueshmëri të shkëlqyeshme të nxehtësisë 

 • Përçueshmëri jashtëzakonisht të lartë elektrike dhe termike

 • Kursejnë energji

 • Nuk ngjesin dhe rezistente ndaj gërvishtjeve

 

 

Seti Essential Stone Legend Copperlux
Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 70
 • Më shumë
 • Detajet e Produktit
Më shumë

Kënaqsinë e vertetë të ushqimit do ta perjetoni me setin Essential – që përmban enët elementare më të mira në treg. Seti përfshin: tavën për pjekje, tiganin për fërgim, tenxheren e thellë, tiganin për salca si dhe kapakun, enë këto që do t'i përdorni për mëngjes të shpejtë, drekë të shijshme dhe darkë të shëndetshme!

 • Të përbëra me grimca të vërteta guri që janë përvetësuar me grimca bakri

 • Përçueshmëri të shkëlqyeshme të nxehtësisë 

 • Përçueshmëri jashtëzakonisht të lartë elektrike dhe termike

 • Kursejnë energji

 • Nuk ngjesin dhe rezistente ndaj gërvishtjeve

 

 

Më shumë
Detajet e Produktit

Dëshironi enë që janë praktikisht të pathyeshme?

Enë që do të ju zgjasin për vite të tëra dhe do të ju shërbejnë si kuzhinieri besnik për ushqimet tuaja familjare? Që janë të sigurta, të përshtatshme për të gjitha pllakat, madje edhe ato me induksion, që janë kombinim i traditës dhe modernes? Linja e re e enëve Delimano Stone Legend CopperLUX është gjithçka që jeni duke kërkuar.

Delimano Stone Legend janë të përbëra me grimca të vërteta guri që janë përvetësuar me grimca të vertëta bakri. Bakri, në krahasim me materialet e tjera, ka përçueshmërinë më të mirë të nxehtësisë dhe përçueshmëri jashtëzakonisht të lartë elektrike dhe termike. Prandaj, Stone Legend CopperLUX linja siguron që të gatuani më shpejt dhe me më pak energji të konsumuar.

Seti Essential Delimano CopperLUX përfshin:

 1. Tenxhere e thellë CopperLUX 24 cm
 2. Tavë për pjekje CopperLUX 40x25 cm
 3. Kapak qelqi CopperLUX 24 cm
 4. Tigan salcash CopperLUX 16 cm
 5. Tigan për fërgim CopperLUX 24 cm

Mos u brengosni më asnjeherë për djegien e enës tuaj

Enët Delimano Stone Legend Copperlux ofrojnë një veshje shumë rezistente që nuk do të digjet dhe që lehtë pastrohen pas përdorimit – thjesht fshijini me një leckë ose pastrojini në enëlarëse.

Të lehta për përdorim dhe pastrim

Enët nuk do të digjen dhe veshja që nuk ngjitet pastrohet shumë lehtë. Këto enë mund të vendosen në enëlarëse në mënyrë që të kursejnë kohën tuaj.

Përparësitë e veshjes QuanTanium:

 • Të përshtatshme për të gjitha llojet e pllakave, përfshirë ato me induksion.
 • Në bazë të vetive magnetike, ngrohet shumë shpejtë në pllakën me induksion në temperaturë të ulët. Kursen deri në 20% energji.
 • Mund të gatuani në temperaturë mesatare, por të arrini performancë maksimale.
 • Të sigurta për pastrim në enëlarëse.
 • Ngjyra që nuk zbehen (smalti është I shkrirë në 840 °C).
 • Mundëson gatimin me vetëm një pikë vaj.
 • Rezistente ndaj ngjitjes
 • Të prodhuara në Spanjë
 • Pse çelik?

  Metal i fortë dhe i qëndrueshëm për kohë të gjatë. Tiganët dhe tenxheret që përmbajnë çelik janë shumë të balancuara për shkak së janë më të rënda. Çeliku është i njohur për mbajtjen e nxehtësisë dhe për ketë arsye është shumë i përdorur për enë që përdoren gjatë.

 • Pse smalt?

  Mbron çelikun me një shtresë të qelqit, ka strukturë të fortë për shumë sulme kimike. Smalti është shumë i qëndrueshëm dhe shpërndan shpejtë nxehtësinë. Për më shumë, natyralisht nuk ngjet në varësi të sipërfaqes jo-poroze të tij.

 • Pse veshja prej QuanTanium me grimca bakri dhe guri?

  Për veti të shkëlqyeshme të jo-ngjitjes & rezistencë ndaj gërvishtjeve, që mundësojnë përgatitje ushqimi pa yndyrë dhe e bejnë enën të përshtatshme për përdorim me pajisje metali. Për me shumë përçueshmëria e nxehtësisë është shumë e lartë– për përgatitje të shpejtë dhe me më pak energji të konsumuar!

Konstruksioni i enëve Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Ngjyrë smalti-në-çelik në shtresën e dytë
 2. Shtresa e parë me bazë smalt-në-çelik
 3. Çelik i kualitetit të lartë
 4. Shtresa e parë e brendshme smalt-në-çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme smalt-në-çelik
 6. Shtresa e parë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
 7. Shtresa e dytë jo-ngjitëse me veshje Quantanium® me grimca të vërteta guri dhe bakri
 8. Shtresa e tretë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star