Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Set tiganësh FiveStar Legend

Photo
Video

Shijoni omleta të përsosura, pallaqinka të fryra, biftekë të shijshëm, file fule, salca dhe shumë më tepër me setin e tiganëve FiveStar Legend. Janë të gjithanshëm, të sigurtë për t’u përdorur në furrë dhe kanë sipërfaqe që nuk e ngjisin ushqimin. Mund të përdoren në të gjitha pllakat – elektrike, gaz apo me induksion – dhe janë shumë të qëndrueshëm. Seti përfshin një tigan 24cm dhe një tjetër 28cm.

Set tiganësh FiveStar Legend
Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 70
Stock: 2
Koha e arritjes: 2-5 ditë
 • Më shumë
 • Përshkrimi
 • Specifikat Teknike
Më shumë

Shijoni omleta të përsosura, pallaqinka të fryra, biftekë të shijshëm, file fule, salca dhe shumë më tepër me setin e tiganëve FiveStar Legend. Janë të gjithanshëm, të sigurtë për t’u përdorur në furrë dhe kanë sipërfaqe që nuk e ngjisin ushqimin. Mund të përdoren në të gjitha pllakat – elektrike, gaz apo me induksion – dhe janë shumë të qëndrueshëm. Seti përfshin një tigan 24cm dhe një tjetër 28cm.

Më shumë
Përshkrimi

Të gjithanshëm & të qëndrueshëm

Tiganët për fërgim janë ndër enët më të përdorura në kuzhinë. Prandaj është e rëndësishme të përdorni tiganë që janë të qëndrueshëm dhe që zgjasin shumë. Të tillë janë edhe tiganët nga linja FiveStar Legend!

Set tiganësh FiveStar Legend

Me sipërfaqe jo-ngjitëse

Tiganët FiveStar Legend kanë sipërfaqe me veshje jo-ngjitëse, prandaj ju mund të përgatisni vezë në sy, omleta apo pallaqinka që rrotullohen me lehtësi, patate, perime, file pule, mish të kuq, virshlle dhe shumë më tepër. Për shkak të veshjes cilësore, këta tiganë pastrohen lehtë dhe shpejt.

Set tiganësh FiveStar Legend

Më pak yndyrna, më shumë shije

Enët FiveStar Legend kanë veshje kundër ngjitjes - Quantanium - që nënkupton se ju mund të përgatisni ushqime më të shëndetshme, me më pak ose aspak yndyrë. Po ashtu, ushqimet e gatuara në këto enë i ruajnë më shumë vlerat ushqyese. Për më tepër, pastrohen shpejt dhe pa mundim.

Set tiganësh FiveStar Legend

Pse duhet t'i zgjedhni enët FiveStar Legend nga Delimano?

 • Nuk lejojnë ushqimet të ngjiten dhe pastrohet lehtësisht
 • Jashtëzakonisht rezistente ndaj gërvishtjeve
 • Kombinimi më i mirë i materialeve
 • Gatime me cilësi të lartë
 • Përbërësit i janë nështruar kontrollit të cilësisë së lartë
 • Elemente miqësore ndaj mjedisit
 • Të prodhuar nga dora e njeriut
 • Prodhuar në bashkëpunim me natyrën
 • Të kompozuar nga çeliku dhe guri
 • Të kontrolluara/testuara me cilësinë më të lartë
Delimano FiveStar Legend

Struktura e enëve FiveStar Legend Delimano

 1. Shtresa e dytë: Smalt i ngjyrosur në çelik
 2. Shtresa e parë: Bazë smalti në çelik
 3. Çelik shumë cilësor
 4. Shtresa e parë e brendshme: Smalt në çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme: Smalt në çelik
 6. Shtresa e parë me veshje Quantanium® rezistente ndaj ngjitjes
 7. Shtresa e dytë me veshje Quantanium® me komponime të gurit, argjendit, titaniumit dhe diamantit
 8. Shtresa e tretë Quantanium® me shkëlqim briliant
1
2
3
4
5
6
7
8

5 elemente për rezultate me 5 yje

Ena përban super veshjen e cila nuk lejon ngjitjen e ushqimit; 8 shtresa me Quantanium®, të veshura me pesë elementet më të forta të Tokës. Grimcat e diamantit, titaniumit, gurit të vërtetë dhe argjendit janë përzier me ujin. Krejt ky kombinim, ka formuar një veshje/shtresë të pathyeshme dhe jashtëzakonisht të qëndrueshme..

Due to the natural properties of these elements, our cookware deserves 5-star for:

 • Nuk e ngjisin ushqimin
 • Të qëndrueshme
 • Rezistente ndaj gërvishtjeve
 • Përçueshmëri e lartë e nxehtësisë
 • Gatim i shpejtë dhe i shëndetshëm

Enët i meritojnë 5 yje për cilësi, sepse falë veshjes që kanë, janë deri në 3.5 herë më të qëndrueshme dhe deri në 2 herë më tepër rezistente ndaj gërvishtjeve, krahasuar me enët zakonshme. Për më tepër, kombinimi i elementeve të lartpërmendura, i bën këto enë super rezistente ndaj ngjitjes – deri në 10 herë më shumë rezistente ndaj ngjitjes. Kjo ka rëndësi të madhe, sepse duke parë dinamikën e ditëve të sotit, çdo minutë vlen, dhe askush nuk ka llogari të harxhojë orë të tëra për ta pastruar një enë, kur këtë mund ta bëjë për disa sekonda.

 • Deri në

  3,5

  herë më të qëndrueshme*

 • Deri në

  10

  herë më rezistente ndaj ngjitjes*

 • Deri në

  2

  herë më rezistente ndaj gërvishtjeve*

*Krahasuar me veshjet e enëve të zakonshme/komericale.

Pastrohen edhe në enëlarëse

Kjo enë, me një fjalë pastrohet vetë. Vetëm imagjinojeni sa shumë kohë do të kurseni dhe të qetë do të jeni, sepse krejt çka iu duhet të bëni është një pastrim i shpejtë ose ta vendosni në enëlarëse. Për më tepër, ju nuk keni pse të shqetësoheni për sipërfaqen e jashtme – është smalt, qelq, dhe çdo herë do të qëndrojë e njejtë, pamarrë parasysh frekuencën e pastrimit, djegies apo gërvishtjes.

Delimano FiveStar Legend
Delimano FiveStar Legend

5 yje për vetëdijesim ndaj mjedisit

Efektive në përdorimin e energjisë:

 • Cilësi dhe performancë e lartë në temperatura të ulëta

Përdorimi i tekologjisë së gjelbër (eko):

 • Kjo enë është miqësore ndaj natyrës (eco-friendly); tashmë për prodhimin e saj nevojitet 80% më pak ujë*
 • 70% e materialeve të paketimit janë të riciklueshme

*Niveli i konsumit të ujit për prodhimin e enës DELIMANO është 80% më i vogël, krahasuar me vitin 2018.

 • Delimano FiveStar Legend
 • Delimano FiveStar Legend
 • Delimano FiveStar Legend

Kompletojeni setin tuaj

Gatuani shpejt, parandaloni spërkatjet dhe ruani shijet dhe lëngjet e ushqimit, duke përdorur kapakë qelqi nga Delimano.

Më shumë

Delimano FiveStar Legend

Zbuloni linjën e re të enëve FiveStar Legend nga Delimano

Çka e bën një shujtë perfekte? Kuptohet, përbërësit, aftësitë në gatim dhe receta e duhur... por, edhe ena në të cilin gatuani mund ta bëjë ndryshimin në ushqim. Enët FiveStar Legend nga Delimano kanë cilësi aq të lartë për ta përgatitur ushqimin ashtu siç përgatiten në restaurante me 5 yje.

Mëso më shumë

Specifikat Teknike
Dimenionet 24 cm, 28 cm
Kapaciteti 1,8 L, 2,5 L
Mund të lahet në enëlarëse Po
Tipi i stufës ceran, elektro, gaz, induksion

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Disa dyqane janë duke punuar me orar të shkurtuar!

Blej sigurt nga shtëpia!