Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

DITËT E ZBRITJEVE ME 5 YJE

DITËT E ZBRITJEVE ME 5 YJE - Vetëm për anëtarët e Club 5*, deri në 60% më lirë + 10% EXTRA zbritje!

Vetëm për anëtarët e Club 5*, deri në 60% më lirë + 10% EXTRA zbritje!

 
[banner_timer]
 

Set enësh FiveStar Legend Trio

SASITË KANË MBARUAR
Photo
Video

Për nevojat bazike të çdo kuzhine, kemi krijuar treshen simpatike nga linja FiveStar Legend! Seti Trio përmban një tenxhere (24cm), një tigan (28cm) dhe një tavë rrumbullake (24cm). Këto enë kanë 8 shtresa me Quantanium®, të veshura me 5 elementet më të forta të Tokës: diamant, titanium, gur dhe argjend, të përziera me ujin. Prandaj janë shumë të qëndrueshme ndaj gërvishtjes, ngjitjes së ushqimit dhe pastrohen lehtë.

Set enësh FiveStar Legend Trio
Zgjedh opsionin
Nuk ka sasi, ju lutem na telefononi në: 0800 100 70
 • Më shumë
 • Përshkrimi
Më shumë

Për nevojat bazike të çdo kuzhine, kemi krijuar treshen simpatike nga linja FiveStar Legend! Seti Trio përmban një tenxhere (24cm), një tigan (28cm) dhe një tavë rrumbullake (24cm). Këto enë kanë 8 shtresa me Quantanium®, të veshura me 5 elementet më të forta të Tokës: diamant, titanium, gur dhe argjend, të përziera me ujin. Prandaj janë shumë të qëndrueshme ndaj gërvishtjes, ngjitjes së ushqimit dhe pastrohen lehtë.

Më shumë
Përshkrimi

Enët bazike që i duhen çdo kuzhine

Seti TRIO përmban 3 enë cilësore nga linja FiveStar Legend, të cilat i plotësojnë nevojat tuaja për çdo vakt ushqimi.

Me enët e setit Trio, ju mund të gatuani ushqime të ndryshme, duke filluar nga omletat, perimet e fërguara, supa, oriz, makarona, fasule të zier, gullash, tava të ndryshme e madje edhe ëmbëlsira.

Më e mira është se enët kanë veshje cilësore, që nuk e ngjitë ushqimin, andaj mund të gatuani me pak ose aspak vaj. Ky set është zgjidhja juaj për çdo lloj gatimi, sepse përmban enë për fërgim, zierje dhe pjekje.

Set enësh FiveStar Legend Trio

Çka përmban seti OMBRE?

 • Tenxhere FiveStar Legend

  Një tenxhere FiveStar Legend (24cm)

 • Tiganë FiveStar Legend

  Një tigan FiveStar Legend (28cm)

 • Tepsi FiveStar Legend

  Një tavë rrumbullake FiveStar Legend Legend (24cm)

Më pak yndyrë, më shumë shije

Enët FiveStar Legend kanë veshje kundër ngjitjes - Quantanium - që nënkupton se ju mund të përgatisni ushqime më të shëndetshme, me më pak ose aspak yndyrë. Po ashtu, ushqimet e gatuara në këto enë i ruajnë më shumë vlerat ushqyese. Për më tepër, pastrohen shpejt dhe pa mundim.

Për shkak se janë të punuara me materiale cilësore dhe të qëndrueshme, janë të sigurta për t'u përdorur në furrë.

Set enësh FiveStar Legend Trio

Pse duhet t'i zgjedhni enët FiveStar Legend nga Delimano?

 • Nuk lejojnë ushqimet të ngjiten dhe pastrohet lehtësisht
 • Jashtëzakonisht rezistente ndaj gërvishtjeve
 • Kombinimi më i mirë i materialeve
 • Gatime me cilësi të lartë
 • Përbërësit i janë nështruar kontrollit të cilësisë së lartë
 • Elemente miqësore ndaj mjedisit
 • Të prodhuara nga dora e njeriut
 • Prodhuar në bashkëpunim me natyrën
 • Të kompozuara nga çeliku dhe guri
 • Të kontrolluara/testuara me cilësinë më të lartë
Delimano FiveStar Legend

Struktura e enëve FiveStar Legend Delimano

 1. Shtresa e dytë: Smalt i ngjyrosur në çelik
 2. Shtresa e parë: Bazë smalti në çelik
 3. Çelik shumë cilësor
 4. Shtresa e parë e brendshme: Smalt në çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme: Smalt në çelik
 6. Shtresa e parë me veshje Quantanium® rezistente ndaj ngjitjes
 7. Shtresa e dytë me veshje Quantanium® me komponime të gurit, argjendit, titaniumit dhe diamantit
 8. Shtresa e tretë Quantanium® me shkëlqim briliant
1
2
3
4
5
6
7
8

5 elemente për rezultate me 5 yje

Ena përban super veshjen e cila nuk lejon ngjitjen e ushqimit; 8 shtresa me Quantanium®, të veshura me pesë elementet më të forta të Tokës. Grimcat e diamantit, titaniumit, gurit të vërtetë dhe argjendit janë përzier me ujin. Krejt ky kombinim, ka formuar një veshje/shtresë të pathyeshme dhe jashtëzakonisht të qëndrueshme..

Falë vetive natyrale të këtyre elementeve, këto enë nuk e ngjisin ushqimin

 • Nuk e ngjisin ushqimin
 • Të qëndrueshme
 • Rezistente ndaj gërvishtjeve
 • Përçueshmëri e lartë e nxehtësisë
 • Gatim i shpejtë dhe i shëndetshëm

Enët i meritojnë 5 yje për cilësi, sepse falë veshjes që kanë, janë deri në 3.5 herë më të qëndrueshme dhe deri në 2 herë më tepër rezistente ndaj gërvishtjeve, krahasuar me enët zakonshme. Për më tepër, kombinimi i elementeve të lartpërmendura, i bën këto enë super rezistente ndaj ngjitjes – deri në 10 herë më shumë rezistente ndaj ngjitjes. Kjo ka rëndësi të madhe, sepse duke parë dinamikën e ditëve të sotit, çdo minutë vlen, dhe askush nuk ka llogari të harxhojë orë të tëra për ta pastruar një enë, kur këtë mund ta bëjë për disa sekonda.

 • Deri në

  3,5

  herë më të qëndrueshme*

 • Deri në

  10

  herë më rezistente ndaj ngjitjes*

 • Deri në

  2

  herë më rezistente ndaj gërvishtjeve*

*Krahasuar me veshjet e enëve të zakonshme/komericale.

Pastrohen edhe në enëlarëse

Enët FiveStar Legend pastrohen lehtësisht. Vetëm imagjinojeni sa shumë kohë do të kurseni dhe të qetë do të jeni, sepse krejt çka iu duhet të bëni është një pastrim i shpejtë ose ta vendosni në enëlarëse. Për më tepër, ju nuk keni pse të shqetësoheni për sipërfaqen e jashtme – është smalt, qelq, dhe çdo herë do të qëndrojë e njejtë, pamarrë parasysh frekuencën e pastrimit, djegies apo gërvishtjes.

Delimano FiveStar Legend
Delimano FiveStar Legend

5 yje për vetëdijesim ndaj mjedisit

Efektive në përdorimin e energjisë:

 • Cilësi dhe performancë e lartë në temperatura të ulëta

Përdorimi i tekologjisë së gjelbër (eko):

 • Kjo enë është miqësore ndaj natyrës (eco-friendly); tashmë për prodhimin e saj nevojitet 80% më pak ujë*
 • 70% e materialeve të paketimit janë të riciklueshme

*Niveli i konsumit të ujit për prodhimin e enës DELIMANO është 80% më i vogël, krahasuar me vitin 2018.

 • Delimano FiveStar Legend
 • Delimano FiveStar Legend
 • Delimano FiveStar Legend

Kompletojeni setin tuaj

Gatuani shpejt, parandaloni spërkatjet dhe ruani shijet dhe lëngjet e ushqimit, duke përdorur kapakë qelqi nga Delimano.

Më shumë

Delimano FiveStar Legend

Zbuloni linjën e re të enëve FiveStar Legend nga Delimano

Çka e bën një shujtë perfekte? Kuptohet, përbërësit, aftësitë në gatim dhe receta e duhur... por, edhe ena në të cilin gatuani mund ta bëjë ndryshimin në ushqim. Enët FiveStar Legend nga Delimano kanë cilësi aq të lartë për ta përgatitur ushqimin ashtu siç përgatiten në restaurante me 5 yje.

Mëso më shumë

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Porosit online nga rehatia e shtëpisë.