Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

KY ËSHTË BLACK FRIDAY

KY ËSHTË BLACK FRIDAY - Shijoni zbritjet më të mëdha të vitit – deri në 70% më lirë!

Shijoni zbritjet më të mëdha të vitit – deri në 70% më lirë!

 
[banner_timer]
 

Set 4 pjesësh Tornadica

Photo
Video

Kultivoni kopshtin, apo lulet ose bimët në vazo me këtë set veglash praktike, të dizajnuara për punimin e pjesëve më të vogla të tokës. Seti Tornadica ka një shat të vogël, një shat për bluarje (mini Tornadica), karrocë dhe një grabujë të vogël me dorezë ergonomike.

Oferta vlen vetëm edhe
Set 4 pjesësh Tornadica
Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 70
Stock: 1
Koha e arritjes: 3 ditë pune
 • Më shumë
 • Përshkrimi
 • Informata shtesë
Më shumë

Kultivoni kopshtin, apo lulet ose bimët në vazo me këtë set veglash praktike, të dizajnuara për punimin e pjesëve më të vogla të tokës. Seti Tornadica ka një shat të vogël, një shat për bluarje (mini Tornadica), karrocë dhe një grabujë të vogël me dorezë ergonomike.

Më shumë
Përshkrimi

Shijoni punën në kopsht dhe kultivoni ushqim të shëndetshëm, organik

Dekada e kaluar është bërë gjithnjë e më industrializuar dhe urbane. Andaj, sot më shumë se kurrë kemi nevojë për ushqim bio, të kultivuar nga duart tona.

Tash mund të kultivoni më lehtë e më shpejt perime në kopshtin tuaj, me setin 4 pjesësh Tornadica!

Set 4 pjesësh Tornadica

Punoni më lehtë kopshtin me veglat Tornadica

A keni një kopsht të vogël, një kopsht terrace apo keni bimë / lule të mbjellura në vazo? Nëse po, atëherë ju prezentojmë setin e veglave praktike dhe më të përdorura – Tornadica.

Këto 4 vegla praktike janë perfekte:

 • Për të punuar pjesë të vogla toke para mbjelljes
 • Për të hapur vrima për mbjellje
 • Për t’i hequr barishtet e këqija
 • Për t’i punuar edhe zonat më të vështira për t’u arritur
 • Për t’i hequr gjethet, degët, zhavorrin

Përdorni këto vegla në kopshtin e terracës, për bimët në vazo apo hapësirat e punuara përreth shtëpisë. Këto vegla barten lehtë dhe zënë pak hapësirë.

Set 4 pjesësh Tornadica

Dizajn praktik dhe dorezë cilësore

 • Set 4 pjesësh Tornadica

  Shati

  Përdoreni për t’i mbushur vrimat, për mbjellë në zona më të dendura, për t’i hequr barishtet e këqija, etj.

 • Set 4 pjesësh Tornadica

  Tornadica e vogël

  Me këtë vegël mund ta gërmoni tokën deri në 10cm thellësi me lëvizje rrotulluese. Me vetëm një lëvizje, ju mund të krijoni vrima për mbjelljen e fidanëve.

 • Set 4 pjesësh Tornadica

  Karroca

  Është dizajnuar për të krijuar hulli gjatë shpërndarjes së farave apo mbjelljes.

 • Set 4 pjesësh Tornadica

  Grabuja e vogël

  Me këtë grabujë mund t’i mbledhni gjethet, degët e vogla dhe t’i tërhiqni barishtet.

Të farëktuara me dorë, të punuar nga çeliku cilësor

Të gjitha veglat Tornadica janë të farkëtuara me dorë dhe të salduara nga çeliku cilësor. Kjo do të thotë se këto mjete janë shumë të qëndrueshme dhe se do të mund t’i përdorni për vite me radhë. Shihni edhe veglat tjera Tornadica në faqen tonë.

Kliko këtu

Informata shtesë

8 hapa për ta ndërtuar kopshtin tuaj

Set 4 pjesësh Tornadica
 1. Zgjedhni vendin e duhur
  Zgjedhni një vend që ka mjaft diell, hapësirë dhe ka afër një burim dielli.
 2. Zgjedhni perimet
  Vendosni cilat perime do t’i mbillni, varësisht nga hapësira dhe madhësia e perimes. Nëse keni një kopsht tarracash urbane, për shembull mund të mbillni karrota, tranguj, speca ose fasule.
 3. Përgatiteni tokën
  Përzijeni dheun me plehëra natyralë. Për kopshtet e vogla, mund të blini me shumicë nga furnizuesit e ndryshëm.
 4. Kontrolloni datat e mbjelljes
  Secila perime ka kushte të ndryshme të kultivimit dhe cikle të pjekjes, andaj kontrolloni datat në paketim para se t’i mbillni.
 5. Mbillni farat
  Mbillni farat në thellësinë dhe hapësirën që rekomandohet në udhëzuesin në paketim.
 6. Shtoni ujë
  Pasi t’i mbillni, i ujisni me kujdes, për ta mbajtur dheun të lagësht.
 7. Hiqni barishtet e këqija
  Ujitja e vazhdueshme e dheut mund të shkaktojë edhe rritjen e disa barishtevet të dëmshme për perimet. Prandaj rekomandohet që t’i kontrolloni dhe largoni kohë pas kohe barishtet e dëmshme.
 8. Korrni të mbjellat
  Pasi perimet të jenë zbutur, do të thotë se janë gati. Pasi të jenë pjekur, përdorni të freskëta. Shijoni ushqime me shije dhe perime natyrale, të kultivuara nga duart tuaja.

Kopshti në terracë

Set 4 pjesësh Tornadica

Njerëzit që banojnë nëpër shtëpi dhe kanë oborre apo kopsht, e kanë edhe një mundësi të mirë për ta shfrytëzuar kohën e lirë, si për shembull, kultivimi i kopshtit.

Por, tash mund ta ndërtoni një kopsht të lezetshëm edhe nëse jetoni në banesë dhe keni një terracë. Vetëm imagjinojeni veten duke pirë kafe në ballkon, rrethuar nga lulet, borziloku, oregano, tomatinat etj. Përparësia e kultivimit të perimeve në një kopsht terrace, është se e keni kopshtin “në duart tuaja” dhe mund ta punoni apo mirëmbani më lehtë.

Po ashtu, është e rëndësishme të theksohet se përdorimi i farave organike, ndikon drejtpërdrejt në cilësinë e dietës suaj. Përveç kësaj, shija e perimeve të kultivuara nga duart tuaja nuk krahasohet me shijen e perimeve të blera në dyqan.

Prandaj Delimano ju rekomandon ta ndërtoni kopshtin tuaj gjatë kohës së lirë. Po ashtu, ju rekomandojmë të përdorni një karrige kopshtarie, sepse ju mundëson ta kryeni punën pa dhimbje në gjunj dhe shpinë.

Si të krijoni pleh në kushte shtëpie?

Përdorni mbetjet e kuzhinës. Thënë më mirë - ricikloni ato dhe përgatitni përzierje plehrash kuzhine! Përgatitsni lehtë dhe shpejt lëndën ushqyese për tokën apo dheun ku do të mbjellni. Thjesht copëtoni imët mbetjet në një grirëse, dhe plehu është gati!

Përdorni në përzierje plehrash kuzhine:

 • Mbetje frutash & perimesh
 • Gjethe
 • Lëvozhga vezësh
 • Kallinj misri
 • Pleh pule
 • Kokrra kafeje

Kurrë mos përdorni në përzierje plehrash kuzhine:

 • Mish
 • Eshtra
 • Mbetje peshku
 • Bimë të sëmura
 • Lëvore frutash
Set 4 pjesësh Tornadica

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Porosit online nga rehatia e shtëpisë.