Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Recetë nga Nutribullet - Gjalpë me bajame (badema)

Koha e pregatitjes:

20 minuta ose më pak

Koha totale:

20 minuta ose më pak

Përbërësit:
1 ½ Gote Bajame 1 Pak Kripë Deti 1 ½ Luge Vaj Bajameje ose Vaj Ulliri
Përgatitja:
Shtoni përbërësit në gotën e gjatë të NutriBullet dhe përzihini për 30 sekonda. KËSHILLA: Hiqni me kujdes lëvozhgën e bajameve që ato të grihen në mënyrën e duhur. Përsëriteni këtë veprim derisa bajamet të kthehen në një masë të lëngshme. Përsëriteni veprimin 3-6 herë.Gjalpi i bajameve mund të kushtojë më shumë se 10 euro në supermarket! Mos shpenzoni aq shumë para kur mund ta bëni vetë në shtëpi. Gjithçka që ju nevojitet janë disa bajame, disa pika nga vaji juaj i preferuar - ju rekomandojmë vaj bajameje ose vaj kokosi sepse e bënë më kremoze.

Author : K.Z