Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Recetë nga Nutribullet - Gjalpë me Badema dhe kakao (pa pjekje)

Koha e pregatitjes:

20 minuta ose më pak

Koha totale:

20 minuta ose më pak

Përbërësit:
²∕³ Gote Tërshërë ¼ Gote Arra 1 ½ Luge Mjaltë ½ Gote Gjalpë Bajameje 2 Lugë Kakao
Përgatitja:
KËSHILLA: Nuk keni gjalp bajameje? Zëvendësoheni me gjalp kikiriku ose përgatisni gjalpin e bajames në shtëpi sipas recetës që gjeni tek recetat e “Mëngjesit”! • Shtoni të gjithë përbërësit në gotën e NutriBullet. I përziejmë disa herë derisa arrat të jenë grirë plotësisht. • Vendoseni gotën në frigorifer për 30 minuta. • Përdorni një lugë për të nxjerrë masën dhe formoni topa 3cm me duar. Vendosini në një letër kuzhine. • Rivendosini në frigorifer për 30 minuta. • Servirini të ftohta.

Author :