Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Përbërësit sekret të smoothit "Anti-Stres"

Koha e pregatitjes:

20 minuta ose më pak

Koha totale:

20 minuta ose më pak

Përbërësit:
Përbërësit për 2 gota
  • ½ avokado
  • dy Banane
  • 2 lugë. pluhur Cacao
  • 2 lugë. gjalpë bajame
  • 2 gota e Chia xhel * (3 lugë. Fara chia + 2 kupa uji)

Udhëzime: Përziejini të gjithë përbërësit në Nutribullet dhe ajo që ju mbetet është vetëm ta shijoni.

Përgatitja:

Kurdo që të ndiheni të shqetësuar apo në ankth, konsmoni diçka që ju bënë të ndiheni më mirë. Mund të hani një banane, një çokollatë, një avokado apo thjesht të shijoni smoothin e famshëm 'Anti-Stres' ! Përfitimet shëndetësore nga përbërësit:

Avokado, i qujatur ndryshe si “fruti i preferuar’ i trurit është i pasur me vitamina të cilat ndikojnë pozitivisht në shumëfishimin dhe rritjen e qelizave të shëndetshme të trurit . Studimet tregojnë se të gjitha ndjenjat e depresionit dhe ankthit janë të lidhura me mangësinë e vitaminës B.

Farat Chia: Burim magnezi. Studiuesit pohojnë se magnezi është minerali më i rëndësishëm për menaxhimin e stresit dhe trajtimin e depresionit.

Farat Chia janë të pasur me acide yndyrore Omega-3 të cilat ofrojnë përfitime të shumta për trurin.

Kakao: Shtimi i kakaos në smoothies është si qershia mbi tortë. Edhe kur receta nuk kërkon kakao, mund ta shtoni atë.

Studimet pohojnë se polyphenols në kakao do t’ju ndihmojë të reduktoni nivelet e hormoneve të stresit në trupin tuaj.

Gjalp kikiriku : Kjo shtesë e shijshme përmban zink, magnez, vitaminë B2 dhe E.

Author :