Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

KY ËSHTË BLACK FRIDAY

KY ËSHTË BLACK FRIDAY - Shijoni zbritjet më të mëdha të vitit – deri në 70% më lirë!

Shijoni zbritjet më të mëdha të vitit – deri në 70% më lirë!

 
[banner_timer]
 

Kapak Delimano

Photo
Video

Ruani ngrohtësinë dhe shijen e ushqimeve, me këtë kapak cilësor nga Delimano. Është i punuar nga qelqi borosilik i zbutur (material eko-miqësor) dhe ka një dorezë praktike për vendosjen e lugës. Përshtatet me të gjitha tenxheret apo tiganët Delimano të së njejtës madhësi. Në dispozicion, 5 përmasa: 16cm, 20cm, 24cm, 26cm dhe 28 cm.

Kapak Delimano
Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 70
Stock: 3
Për më shumë informata ju lutem zgjidhni variantin e produktit.
 • Më shumë
 • Përshkrimi
 • Specifikat Teknike
Më shumë

Ruani ngrohtësinë dhe shijen e ushqimeve, me këtë kapak cilësor nga Delimano. Është i punuar nga qelqi borosilik i zbutur (material eko-miqësor) dhe ka një dorezë praktike për vendosjen e lugës. Përshtatet me të gjitha tenxheret apo tiganët Delimano të së njejtës madhësi. Në dispozicion, 5 përmasa: 16cm, 20cm, 24cm, 26cm dhe 28 cm.

Më shumë
Përshkrimi

Kompletojeni setin e enëve me kapak Delimano

Përdorimi i kapakut në tenxhere apo tigan, bën që gjella të gatuhet më shpejt, nuk lejon spërkatjen e ushqimit dhe e mban ushqimin të ngrohtë edhe pas gatimit. Për më tepër, i ruan lëngjet dhe shijet e përbërësve në enë. Andaj, zgjedheni nga një kapak të përshatshëm për secilën enë Delimano që keni në dollap. Kapaku prej qelqi është shumë praktik, elegant, vjen në disa madhësi dhe është i përsosur për teknika të ndryshme gatimi, sikurse:

 • Zierje
 • Avullim
 • Gatim të ngadaltë
 • Vlim

I punuar nga qelqi i zbutur borosilik – fuqi së cilës mund t’i besoni

Kapaku Delimano është i punuar nga qelqi borosilik i zbutur (material eko-miqësor). Qelqi i zbutur është 4 herë më i fortë se sa qelqi i zakonshëm, i cili mund të copëtohet në copa të dhëmbëzuara kur thyhet. Kurse qelqi i zbutur thyhet në copa të vogla, relativisht të padëmshme. Andaj, nëse ndodhë ndonjë incident, fshirja e copave është më e sigurtë. Qelqi borosilik po ashtu qëndron më gjatë dhe është rezistent ndaj gërvishtjeve dhe materialeve kimikate. Po ashtu kursen energji nga burimi i ngrohjes, që nënkupton se e mban temperaturën dhe siguron ngrohje uniforme.

Kapak me dorezë praktike

Doreza e kapakut është e dizajnuar që të qëndrojë e ftohtë gjatë gatimit, pra, mund ta kapni sigurt. Po ashtu, doreza ka një pjesë të dizajnuar posaçërisht për ta vendosur lugën apo garuzhdën me të cilën e përzieni ushqimin. Në këtë mënyrë kuzhina juaj do të qëndrojë më e pastër dhe pa rrëmujë.

Në dispozicion në disa madhësi

Kapaku Delimano vjen në 5 madhësi të ndryshme, anadaj ju ta gjeni të duhur për çfarëdo ene Delimano që keni në kuzhinë.

 • 16 cm,
 • 20 cm,
 • 24 cm,
 • 26 cm,
 • 28 cm.
Specifikat Teknike
Dimensionet 16cm, 20cm, 24cm, 26cm, 28cm
Material xham
Mund të lahet në enëlarëse Po

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Porosit online nga rehatia e shtëpisë.