Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Black Friday

Black Friday

Zbritjet më të mëdha të vitit

-70%
Ofertat vlejnë vetëm edhe:
[banner_timer]
 

Ditët e dashnisë

Ditët e dashnisë - deri në -70%

deri në -70%

 
Ofertat vlejnë edhe:
[banner_timer]
 

Zbritjet dimërore

Zbritjet dimërore - deri në -70%

-70%
Ofertat vlejnë edhe:
[banner_timer]
 

Tavë Ovale + Kapak me dorezë aromatizuese Stone Legend CopperLUX

SASITË KANË MBARUAR
Photo
Video
-50%

Bëj mishëra, pulë apo embëlsira të shijshme me tavën në formë ovale me kapak. E përbërë nga materiale rezistente, smalt dhe çelik me copëza të vërteta guri dhe bakri ju ofron nxehtësi superiore të nxehtësisë. Veshja që nuk ngjet ju lejon të përgatitni ushqime që nuk ngjiten. Për çdo lloj pllake edhe atë me induksion, edhe për në furrë. Lehtë pastrohet. Madhësia 52 x 30 x 41 cm.

Tavë Ovale + Kapak me dorezë aromatizuese Stone Legend CopperLUX

Çmimi i regullt: 59,90 €


Çmimi Special: 29,95 €

Zgjedh opsionin
Nuk ka sasi, ju lutem na telefononi në: 0800 100 70
 • Më shumë
 • Detajet e Produktit
Më shumë

Bëj mishëra, pulë apo embëlsira të shijshme me tavën në formë ovale me kapak. E përbërë nga materiale rezistente, smalt dhe çelik me copëza të vërteta guri dhe bakri ju ofron nxehtësi superiore të nxehtësisë. Veshja që nuk ngjet ju lejon të përgatitni ushqime që nuk ngjiten. Për çdo lloj pllake edhe atë me induksion, edhe për në furrë. Lehtë pastrohet. Madhësia 52 x 30 x 41 cm.

Më shumë
Detajet e Produktit

Për magji në tryezën tuaj

Rosë e lëngshme, mish në furrë, gjel deti, patate të pjekura në mënyrë perfekte, musakë apo perime të shijshme - nëse këto janë disa nga ushqimet që dëshironi të gatuani për drekat ose darkat festive, kjo tavë nuk duhet të mungoj në kuzhinën tuaj.

E përshtatshme për çdo lloj pllake edhe për ato me induksion, dhe me një kapacitet prej 6 litra, ju mund të përgatisni ushqime të shijshme për të gjithë familjen. Falë materialit cilësor dhe veshjes QuanTanium, nuk ngjet ushqimin dhe ruan nxehtësinë.

Kapaku me dorezë aromatizuese – sekreti i shijes dhe aromave në gatimin tuaj

Një nga sekretet më të mëdha në gatim në lidhje me shijen dhe aromën është ruajtja e nxehtësisë për një kohë më të gjatë. Por si mund ta bëni këtë kur duhet të shtoni sërish përbërës të lëngshëm? Lehtë me kapakun praktik me dorezën aromatizuese. Thjeshtë shtoni pak verë, birrë, konjak ose ujë me erëza në dorezën e kapakut gjatë kohës kur jeni duke gatuar dhe shijoni ushqimet e shijshme.

Kapaku është me material qelqi të temperuar për më shumë jetëgjatësi. Ky kapak mund të përdoret edhe në furrë në temperaturë deri në 230°C. Dorëza është me material çelik inox, kapaku mund të lahet edhe në makinë-larëse për më shumë lehtësi në përdorim.

Përparësitë e veshjes QuanTanium:

 • Të përshtatshme për të gjitha llojet e pllakave, përfshirë ato me induksion.
 • Në bazë të vetive magnetike, ngrohet shumë shpejtë në pllakën me induksion në temperaturë të ulët. Kursen deri në 20% energji.
 • Mund të gatuani në temperaturë mesatare, por të arrini performancë maksimale
 • Të sigurta për pastrim në enëlarëse.
 • Ngjyra që nuk zbehen (smalti është I shkrirë në 840 °C).
 • Mundëson gatimin me vetëm një pikë vaj.
 • Rezistente ndaj ngjitjes

Pyetje/Përgjigje

 • Pse çelik?

  Metal i fortë dhe i qëndrueshëm për kohë të gjatë. Tiganët dhe tenxheret që përmbajnë çelik janë shumë të balancuara për shkak së janë më të rënda. Çeliku është i njohur për mbajtjen e nxehtësisë dhe për ketë arsye është shumë i përdorur për enë që përdoren gjatë.

 • Pse smalt?

  Mbron çelikun me një shtresë të qelqit, ka strukturë të fortë për shumë sulme kimike. Smalti është shumë i qëndrueshëm dhe shpërndan shpejtë nxehtësinë. Për më shumë, natyralisht nuk ngjet në varësi të sipërfaqes jo-poroze të tij.

 • Pse veshja prej QuanTanium me grimca bakri dhe guri?

  Për veti të shkëlqyeshme të jo-ngjitjes & rezistencë ndaj gërvishtjeve, që mundësojnë përgatitje ushqimi pa yndyrë dhe e bejnë enën të përshtatshme për përdorim me pajisje metali. Për me shumë përçueshmëria e nxehtësisë është shumë e lartë– për përgatitje të shpejtë dhe me më pak energji të konsumuar!

Konstruksioni i enëve Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Ngjyrë smalti-në-çelik në shtresën e dytë
 2. Shtresa e parë me bazë smalt-në-çelik
 3. Çelik i kualitetit të lartë
 4. Shtresa e parë e brendshme smalt-në-çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme smalt-në-çelik
 6. Shtresa e parë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
 7. Shtresa e dytë jo-ngjitëse me veshje Quantanium® me grimca të vërteta guri dhe bakri
 8. Shtresa e tretë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star