Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Tava XXL 2në1 Stone Legend CopperLUX

SASITË KANË MBARUAR
Photo
Video

Tava CopperLUX 2në1 është zgjidhja perfekte për të gatuar ushqime me pak yndyrë, thjesht me vetëm një pikë vaj. Materiali është rezistent ndaj gërvishtjeve, përmban enamel dhe çelik me copëza të vogla guri dhe bakri. Përdoret në furrë dhe në të gjitha llojet e pllakave.E lehtë për tu pastruar, mund të lahet dhe në enëlarëse. Seti përfshin dy tava: tavën e thellë (40x30x7) dhe tavën e sheshtë(41,3x31,3x3).

Tava XXL 2në1 Stone Legend CopperLUX
Zgjedh opsionin
Nuk ka sasi, ju lutem na telefononi në: 0800 100 70
 • Më shumë
 • Përshkrimi
Më shumë

Tava CopperLUX 2në1 është zgjidhja perfekte për të gatuar ushqime me pak yndyrë, thjesht me vetëm një pikë vaj. Materiali është rezistent ndaj gërvishtjeve, përmban enamel dhe çelik me copëza të vogla guri dhe bakri. Përdoret në furrë dhe në të gjitha llojet e pllakave.E lehtë për tu pastruar, mund të lahet dhe në enëlarëse. Seti përfshin dy tava: tavën e thellë (40x30x7) dhe tavën e sheshtë(41,3x31,3x3).

Më shumë
Përshkrimi

Gatuaj, pjek dhe bëj grill me një enë të vetme

Pavarësisht a jeni duke gatuar pulë apo biftek, patate, musaka apo ndonjë ëmbëlsirë - me ketë tavë çdo gjë që gatuani do të jetë një sukses i vërtetë.

Seti përfshin tavën e thellë (40x30x7) dhe tavën e sheshtë (41x31x3), dhe përmasa e tyre XXL është e mjaftueshme për vakte të bollshme për të gjithë familjen.

Praktike dhe e lehtë për larje

Tava 2në1 XXL do t'ju impresionoj. Mund të përdoret pothuajse për çdo gatim dhe mbi të gjitha mund të përdoret edhe në pllakë jo vetëm në furrë. Ky set është i përbërë nga dy tava, dhe ju mund t'i përdorni për të gatuar një shumëllojshmëri vaktesh:

 • Përdorni tavën e sheshtë si kapak

 • Përgatisni pizza të shijshme

 • Perfekte për të pjekur bukën

 • Për vakte të bollshme

 • Të dyja janë perfekte për servim

 • Lahen në enëlarëse

Përfitimet e linjës Stone Legend CopperLUX me copëza të vërteta guri dhe bakri:

 • Mund të përdoret në të gjithë pllakat, edhe ato me induksion.
 • Falë karakteristikave magnetike, ngrohet shumë shpejt në induksion edhe në temperature të ulët. Kurseni deri në 20% energji.
 • Mundësi për të gatuar në temperaturë mesatare, por me rezultate maksimale.
 • Lahen në enëlarëse.
 • Ngjyra që i rezistojnë kohës, (enamel i punuar deri në 840°C).
 • Materiale jo-toksike - 100% PFOA e pastër.
 • Gatuani vetëm me një pikë vaj.

Pyetje/Përgjigje

 • Pse çelik?

  Metal i fortë dhe i qëndrueshëm për kohë të gjatë. Tiganët dhe tenxheret që përmbajnë çelik janë shumë të balancuara për shkak së janë më të rënda. Çeliku është i njohur për mbajtjen e nxehtësisë dhe për ketë arsye është shumë i përdorur për enë që përdoren gjatë.

 • Pse smalt?

  Mbron çelikun me një shtresë të qelqit, ka strukturë të fortë për shumë sulme kimike. Smalti është shumë i qëndrueshëm dhe shpërndan shpejtë nxehtësinë. Për më shumë, natyralisht nuk ngjet në varësi të sipërfaqes jo-poroze të tij.

 • Pse veshja prej QuanTanium me grimca bakri dhe guri?

  Për veti të shkëlqyeshme të jo-ngjitjes & rezistencë ndaj gërvishtjeve, që mundësojnë përgatitje ushqimi pa yndyrë dhe e bejnë enën të përshtatshme për përdorim me pajisje metali. Për me shumë përçueshmëria e nxehtësisë është shumë e lartë– për përgatitje të shpejtë dhe me më pak energji të konsumuar!

Konstruksioni i enëve Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Ngjyrë smalti-në-çelik në shtresën e dytë
 2. Shtresa e parë me bazë smalt-në-çelik
 3. Çelik i kualitetit të lartë
 4. Shtresa e parë e brendshme smalt-në-çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme smalt-në-çelik
 6. Shtresa e parë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
 7. Shtresa e dytë jo-ngjitëse me veshje Quantanium® me grimca të vërteta guri dhe bakri
 8. Shtresa e tretë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star