Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Black Friday

Black Friday

Zbritjet më të mëdha të vitit

-70%
Ofertat vlejnë vetëm edhe:
[banner_timer]
 

Ditët e dashnisë

Ditët e dashnisë - deri në -70%

deri në -70%

 
Ofertat vlejnë edhe:
[banner_timer]
 

Zbritjet dimërore

Zbritjet dimërore - deri në -70%

-70%
Ofertat vlejnë edhe:
[banner_timer]
 

Tigan i thellë 26cm Stone Legend CopperLUX

Photo
Video
-50%

Tigani i thellë CopperLUX 26cm është tigan universal me të cilin mund të gatuani të gjitha ushqimet e preferuara duke i shtuar çdo gatimi shije dhe aromë të përsosur. Tigani i thellë është i përshtatshëm për çdo pllakë: elektrike, gaz, qeramike ose induksion. Mirëpo magjia e vertetë është shija përfundimtare të cilën mund ta arrini duke përgaditur në furrë ato ushqimet të cilat e gjithë familja i dëshiron aq shumë. 

Tigan i thellë 26cm Stone Legend CopperLUX

Çmimi i regullt: 29,90 €


Çmimi Special: 14,95 €

Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 70
Produkti i disponueshëm tek prodhuesi. Transporti: 1-3 muaj.
 • Më shumë
 • Detajet e Produktit
 • Specifikat Teknike
Më shumë

Tigani i thellë CopperLUX 26cm është tigan universal me të cilin mund të gatuani të gjitha ushqimet e preferuara duke i shtuar çdo gatimi shije dhe aromë të përsosur. Tigani i thellë është i përshtatshëm për çdo pllakë: elektrike, gaz, qeramike ose induksion. Mirëpo magjia e vertetë është shija përfundimtare të cilën mund ta arrini duke përgaditur në furrë ato ushqimet të cilat e gjithë familja i dëshiron aq shumë. 

Më shumë
Detajet e Produktit

Tigani i përsosur për çdo kuzhinë

A gatuani shpesh karkaleca ose rizoto në pllakë dhe ju duhet një tigan universal për ta futur edhe në furrë për të përfunduar procesin e gatimit për ti dhënë atë dorën e fundit?

Tigani i thellë Stone Legend CopperLUX është tigani që keni ëndërruar! Mund të përdoret në të gjitha llojet e pllakave, duke përfshirë edhe ato me induksion dhe mbi të gjitha mund të përdoret edhe në furrë. Me diametër 26 cm dhe me thellësinë e tij e bën këtë tigan perfekt për:

 • Skuqje,
 • Pjekje,
 • Ushqime të ndryshme,
 • Pjekje në furrë.
Delimano Stone Legend CopperLUX High Pan 26 cm

Skuqni, gatuani dhe piqni në pllakë ose në furrë me një tigan të vetëm

Tiganët të cilët përdoren edhe në pllakë edhe në furrë po bëhen gjithmonë më të kërkuar pasi mund ti përdorni për përgatitjen e shujtave të shumëllojshme. Me tiganin e thellë CopperLUX ju mund të skuqni, pjekni dhe madje edhe të gatuani në furrë. Tani, ju lehtësisht mund të pregatisni:

 • Delimano Stone Legend CopperLUX High Pan 26 cm

  Ushqime të detit

 • Delimano Stone Legend CopperLUX High Pan 26 cm

  Rizoto

 • Delimano Stone Legend CopperLUX High Pan 26 cm

  Brinjë

 • Delimano Stone Legend CopperLUX High Pan 26 cm

  Salca të shijshme

 • Delimano Stone Legend CopperLUX High Pan 26 cm

  Lloje të ndryshme mishi

 • Delimano Stone Legend CopperLUX High Pan 26 cm

  Embëlsira

Përparësitë e veshjes QuanTanium

 • Mund të përdoret në të gjithë pllakat, edhe ato me induksion.
 • Falë karakteristikave magnetike, ngrohet shumë shpejt në induksion edhe në temperature të ulët. Kursen deri në 20% energji.
 • Mundësi për të gatuar në temperature mesatare, por me rezultate maksimale.
 • Mund të lahet në enëlarëse
 • Ngjyra që i rezistojnë kohës, (enamel i punuar deri në 840°C).
 • Ju mundëson të gatuani me një pikë vaj.
 • Nuk ngjet
 • Të prodhuara në Spanjë.
Delimano Stone Legend CopperLUX High Pan 26 cm

Pyetje/Përgjigje

 • Pse çelik?

  Metal i fortë dhe i qëndrueshëm për kohë të gjatë. Tiganët dhe tenxheret që përmbajnë çelik janë shumë të balancuara për shkak së janë më të rënda. Çeliku është i njohur për mbajtjen e nxehtësisë dhe për ketë arsye është shumë i përdorur për enë që përdoren gjatë.

 • Pse smalt?

  Mbron çelikun me një shtresë të qelqit, ka strukturë të fortë për shumë sulme kimike. Smalti është shumë i qëndrueshëm dhe shpërndan shpejtë nxehtësinë. Për më shumë, natyralisht nuk ngjet në varësi të sipërfaqes jo-poroze të tij.

 • Pse veshja prej QuanTanium me grimca bakri dhe guri?

  Për veti të shkëlqyeshme të jo-ngjitjes & rezistencë ndaj gërvishtjeve, që mundësojnë përgatitje ushqimi pa yndyrë dhe e bejnë enën të përshtatshme për përdorim me pajisje metali. Për me shumë përçueshmëria e nxehtësisë është shumë e lartë– për përgatitje të shpejtë dhe me më pak energji të konsumuar!

Konstruksioni i enëve Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Ngjyrë smalti-në-çelik në shtresën e dytë
 2. Shtresa e parë me bazë smalt-në-çelik
 3. Çelik i kualitetit të lartë
 4. Shtresa e parë e brendshme smalt-në-çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme smalt-në-çelik
 6. Shtresa e parë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
 7. Shtresa e dytë jo-ngjitëse me veshje Quantanium® me grimca të vërteta guri dhe bakri
 8. Shtresa e tretë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8
Specifikat Teknike
Materiale Bazë hekur
Mund të lahet në enëlarëse Po

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star