Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Black Friday - Early Bird

 

 

-70%
Vlen vetëm edhe:
[banner_timer]
 

Tigan për grill Stone Legend CopperLUX

SASITË KANË MBARUAR
Photo
Video

Përdoreni tiganin për të përgatitur pulë apo ushqime të ngjashme pa shumë vaj. Me përbërje nga smalti dhe çeliku i qëndrueshmëm dhe rezistent me grimca të vërteta guri dhe bakri që jep një përçueshmëri më të lartë të nxehtësisë për më shumë shije. I përshtatshëm për përdorim në çdo sipërfaqe gatimi: elektrike, gazi, qeramike ose induksion. Lehtë për t'u pastruar, i sigurt për makinëlarëse. Madhësia: 27x27cm.

Tigan për grill Stone Legend CopperLUX
Zgjedh opsionin
Nuk ka sasi, ju lutem na telefononi në: 0800 100 70
 • Më shumë
 • Përshkrimi
Më shumë

Përdoreni tiganin për të përgatitur pulë apo ushqime të ngjashme pa shumë vaj. Me përbërje nga smalti dhe çeliku i qëndrueshmëm dhe rezistent me grimca të vërteta guri dhe bakri që jep një përçueshmëri më të lartë të nxehtësisë për më shumë shije. I përshtatshëm për përdorim në çdo sipërfaqe gatimi: elektrike, gazi, qeramike ose induksion. Lehtë për t'u pastruar, i sigurt për makinëlarëse. Madhësia: 27x27cm.

Më shumë
Përshkrimi

Titanium, grimca guri dhe bakri për enët më të mira të jetës tuaj

Tigani për grill Delimano Stone Legend Copperlux 27x27 cm përmban titanium, grimca guri dhe bakri që do të lehtësojnë gatimin tuaj. Grimcat e titanit forcojnë tiganin dhe e bëjnë atë të qëndrueshëm ndaj gërvishtjeve për gatim më të sigurt, grimcat e gurit ruajnë nxehtësinë dhe e lëshojnë atë gradualisht në përbërës, duke ruajtur ushqyesit dhe shijen natyrore për t'ju ndihmuar të përgatitni ushqimet më të mira të jetës tuaj dhe grimcat e bakritngrohen më shpejt për të mundësuar përgatitjen e shpejtë të ushqimeve dhe për të kursyer energji.

Shije tradicionale e përgatitjes së ushqimit në gur të vertetë

Përgatitja e ushqimit në tigan me grimca guri jo vetëm që liron nxehtësinë gradualisht brenda ushqimit, por gjithashtu ofron shijen e pasur tradicionale të përgatitjes në gur të vertetë që do të impresionoj të gjithë mysafirët tuaj.

Përparësitë e veshjes QuanTanium

 • Mund të përdoret në të gjithë pllakat, edhe ato me induksion.
 • Falë karakteristikave magnetike, ngrohet shumë shpejt në induksion edhe në temperature të ulët. Kursen deri në 20% energji.
 • Mundësi për të gatuar në temperature mesatare, por me rezultate maksimale.
 • Mund të lahet në enëlarëse
 • Ngjyra që i rezistojnë kohës, (enamel i punuar deri në 840°C).
 • Ju mundëson të gatuani me një pikë vaj.
 • Nuk ngjet
 • Të prodhuara në Spanjë.

Pyetje/Përgjigje

 • Pse çelik?

  Metal i fortë dhe i qëndrueshëm për kohë të gjatë. Tiganët dhe tenxheret që përmbajnë çelik janë shumë të balancuara për shkak së janë më të rënda. Çeliku është i njohur për mbajtjen e nxehtësisë dhe për ketë arsye është shumë i përdorur për enë që përdoren gjatë.

 • Pse smalt?

  Mbron çelikun me një shtresë të qelqit, ka strukturë të fortë për shumë sulme kimike. Smalti është shumë i qëndrueshëm dhe shpërndan shpejtë nxehtësinë. Për më shumë, natyralisht nuk ngjet në varësi të sipërfaqes jo-poroze të tij.

 • Pse veshja prej QuanTanium me grimca bakri dhe guri?

  Për veti të shkëlqyeshme të jo-ngjitjes & rezistencë ndaj gërvishtjeve, që mundësojnë përgatitje ushqimi pa yndyrë dhe e bejnë enën të përshtatshme për përdorim me pajisje metali. Për me shumë përçueshmëria e nxehtësisë është shumë e lartë– për përgatitje të shpejtë dhe me më pak energji të konsumuar!

Konstruksioni i enëve Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Ngjyrë smalti-në-çelik në shtresën e dytë
 2. Shtresa e parë me bazë smalt-në-çelik
 3. Çelik i kualitetit të lartë
 4. Shtresa e parë e brendshme smalt-në-çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme smalt-në-çelik
 6. Shtresa e parë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
 7. Shtresa e dytë jo-ngjitëse me veshje Quantanium® me grimca të vërteta guri dhe bakri
 8. Shtresa e tretë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star