Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Black Friday

Black Friday

Zbritjet më të mëdha të vitit

-70%
Ofertat vlejnë vetëm edhe:
[banner_timer]
 

Ditët e dashnisë

Ditët e dashnisë - deri në -70%

deri në -70%

 
Ofertat vlejnë edhe:
[banner_timer]
 

Zbritjet dimërore

Zbritjet dimërore - deri në -70%

-70%
Ofertat vlejnë edhe:
[banner_timer]
 

Tenxhere + Shportë gatimi Stone Legend CopperLUX

Photo
Video
-55%

Tenxherja Stone Legend CopperLUX Cook'n'bake ofron mundësi të reja gatimi me veshjen e mrekullueshme QuanTanium për gatim të shendetshëm me shumë më pak vaj. Vjen në 3 pjesë, tenxhere, shportën e gatimit dhe mbajtësen e tenxheres, që ju lejon të fërgoni, të avulloni, pjekni apo gatuani në të gjitha pllakat, madje edhe në furrë. Diametri i tenxheres është 24 cm dhe 5l kapacitet është i shkëlqyeshëm për shujtat familjare.

Tenxhere + Shportë gatimi Stone Legend CopperLUX

Çmimi i regullt: 39,90 €


Çmimi Special: 17,96 €

Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 70
Produkti i disponueshëm. Transporti: 1-3 ditë.
 • Më shumë
 • Detajet e Produktit
 • Specifikat Teknike
Më shumë

Tenxherja Stone Legend CopperLUX Cook'n'bake ofron mundësi të reja gatimi me veshjen e mrekullueshme QuanTanium për gatim të shendetshëm me shumë më pak vaj. Vjen në 3 pjesë, tenxhere, shportën e gatimit dhe mbajtësen e tenxheres, që ju lejon të fërgoni, të avulloni, pjekni apo gatuani në të gjitha pllakat, madje edhe në furrë. Diametri i tenxheres është 24 cm dhe 5l kapacitet është i shkëlqyeshëm për shujtat familjare.

Më shumë
Detajet e Produktit

Një tenxhere, mundësi të pafundme

Tenxherja Delimano Stone Legend CopperLUX Cook’n’bake mund të jetë tenxherja e vetme për të cilën do të keni nevoj. Është një enë kuzhine që i ka të gjitha në një. Me të mund të gatuani, pjekni, të avulloni apo edhe fërgoni. Nga pllaka në furrë - kaq e thjesht. Me fjalë të tjera, i mbulon të gjitha kërkesat tuaja të gatimit.

 • Gatuaj

 • Pjek

 • Avullo

 • Gatuaj

 • Fërgo

 • Servo

Për ushqime të llojllojshme që nuk i keni imagjinuar më parë

Tenxherja Stone Legend CopperLUX Cook’n’bake është e përbërë nga 3 pjesë – tenxherja, shporta e gatimit dhe mbajtësin për tenxhere. Të gjitha këto ju japin mundësi të përdorni këtë tenxhere për:

 • Gatime tradicionale, falë madhësisë perfekte për gatime për familjen.
 • Rosto apo pulë të pjekur, duke përdorur zgarën.
 • Me shportën e gatimit që përdoret për të skuqur, falë strukturës dhe dorëzave të saj që është shumë e sigurt.
 • Shportën e gatimit për të gatuar me avull perimet, peshkun apo ushqimin për fëmijë.
 • Mund ta përdorni për të përgatitur kek ose ëmbëlsira të ndryshme.
 • Shportën e gatimin mund ta përdorni për perime, patate, makarona ose vezë...

E përshtatshme për çdo lloj pllake dhe për furrë

Përdorni tenxheren Delimano Stone Legend CopperLUX Cook’n’bake në çdo pllakë; me gas, elektrike, qeramike dhe madje edhe me induksion ose edhe në furrë. Me kapacitetin prej fl, është madhësia e përsosur për të gjithë familjen.

Është e vetmja tenxhere në treg me grimca të vërteta guri dhe bakri që ju lejon të përgatitni me më pak energji të konsumuar, të kurseni kohë dhe para dhe të ruani aromën origjinale të ushqimit.

E gjithë ajo që mbetet për ju që të vendosni, është çka dëshironi të gatuani. Vendosni kreativitetin dhe imagjinatën tuaj në punë dhe pretendoni se po porosisni ushqimet më të shijshme në restoranin më të mire, oseee ushqimet tradicionale në shtëpinë e gjyshes tuaj...

Përparësitë e veshjes QuanTanium

 • Të përshtatshme për të gjitha llojet e pllakave, përfshirë ato me induksion.
 • Në bazë të vetive magnetike, ngrohet shumë shpejtë në pllakën me induksion në temperaturë të ulët. Kursen deri në 20% energji.
 • Mund të gatuani në temperaturë mesatare, por të arrini performancë maksimale.
 • Të sigurta për pastrim në enëlarëse.
 • Ngjyra që nuk zbehen (smalti është i shkrirë në 840 °C).
 • Mundëson gatimin me vetëm një pikë vaj.
 • Rezistente ndaj ngjitjes
 • Të prodhuara në Spanjë

Pyetje/Përgjigje

 • Pse çelik?

  Metal i fortë dhe i qëndrueshëm për kohë të gjatë. Tiganët dhe tenxheret që përmbajnë çelik janë shumë të balancuara për shkak së janë më të rënda. Çeliku është i njohur për mbajtjen e nxehtësisë dhe për ketë arsye është shumë i përdorur për enë që përdoren gjatë.

 • Pse smalt?

  Mbron çelikun me një shtresë të qelqit, ka strukturë të fortë për shumë sulme kimike. Smalti është shumë i qëndrueshëm dhe shpërndan shpejtë nxehtësinë. Për më shumë, natyralisht nuk ngjet në varësi të sipërfaqes jo-poroze të tij.

 • Pse veshja prej QuanTanium me grimca bakri dhe guri?

  Për veti të shkëlqyeshme të jo-ngjitjes & rezistencë ndaj gërvishtjeve, që mundësojnë përgatitje ushqimi pa yndyrë dhe e bejnë enën të përshtatshme për përdorim me pajisje metali. Për me shumë përçueshmëria e nxehtësisë është shumë e lartë– për përgatitje të shpejtë dhe me më pak energji të konsumuar!

Konstruksioni i enëve Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Ngjyrë smalti-në-çelik në shtresën e dytë
 2. Shtresa e parë me bazë smalt-në-çelik
 3. Çelik i kualitetit të lartë
 4. Shtresa e parë e brendshme smalt-në-çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme smalt-në-çelik
 6. Shtresa e parë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
 7. Shtresa e dytë jo-ngjitëse me veshje Quantanium® me grimca të vërteta guri dhe bakri
 8. Shtresa e tretë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8
Specifikat Teknike
Materiale Bazë hekur

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star