Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Royal Set - Blej 5 Merr 10

Photo
Video
-39%
Dhuroji kuzhinës pamje të përkryer dhe më të dashurve tuaj ushqime të shëndetshme me setin e enëve Royal nga linja Copperlux. Blej 5 dhe merr 10 enë, të cilat do të kompletojnë çdo kënd tuajin në kuzhinë dhe do dhurojnë shije e lehtësi në përgatitjen e çdo ushqimi. Seti i enëve Royal, 10 pjesësh përmban: tavë 40x25 cm, tavë rrethore 24 cm, tenxheren e thellë 20 cm, tenxheren e thellë 24 cm, tiganin për salca 16 cm, dy tigan 24cm dhe 28 cm, tigan për pallaqinka 24 cm dhe dy kapak me diametër 20 dhe 24 cm.
Royal Set - Blej 5 Merr 10

Çmimi i regullt: 262,00 €


Çmimi Special: 159,90 €

Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 70
Produkti i disponueshëm. Transporti: 1-3 ditë.
 • Më shumë
 • Detajet e Produktit
 • Specifikat Teknike
Më shumë
Dhuroji kuzhinës pamje të përkryer dhe më të dashurve tuaj ushqime të shëndetshme me setin e enëve Royal nga linja Copperlux. Blej 5 dhe merr 10 enë, të cilat do të kompletojnë çdo kënd tuajin në kuzhinë dhe do dhurojnë shije e lehtësi në përgatitjen e çdo ushqimi. Seti i enëve Royal, 10 pjesësh përmban: tavë 40x25 cm, tavë rrethore 24 cm, tenxheren e thellë 20 cm, tenxheren e thellë 24 cm, tiganin për salca 16 cm, dy tigan 24cm dhe 28 cm, tigan për pallaqinka 24 cm dhe dy kapak me diametër 20 dhe 24 cm.
Më shumë
Detajet e Produktit

Royal Set për rezultate të përkryera

Delimano Stone Legend CopperLUX Royal Set përmban gjithçka që i duhet kuzhinës tuaj me veshjen e brendshme që nuk ngjet dhe me veshjen e jashtme prej enameli për qëndrueshmëri dh përdorim të gjatë. Enët Royal përmbajnë grimca bakri për ngrohje më të shpejtë. Për këtë arsye, enëve ju duhet më pak energji për të njejtat rezulate gatimi. Tani, ju mund të përgatitni ushqimet tuaja të preferuara për kohë më të shkurtër, me pak vaj dhe energji. Për më shumë, të gjitha enët e linjës janë të sigurta për përdorim në furrë deri në 250°C.

 1. Tigan për salca
 2. Tigan për pallaqinka
 3. Tigan për fërgim 24 cm
 4. Tigan për fërgim 28 cm
 5. Tenxhere e thellë 20 cm
 1. Tenxhere e thellë 24 cm
 2. Kapak me diametër 20 cm
 3. Tavë 40x25 cm
 4. Tavë rrethore 24 cm
 5. Kapak me diametër 24 cm
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Çka përmban Royal Set?

 • Tavë Stone legend CopperLUX 40x25cm

 • Tenxhere e thellë Stone legend CopperLUX 24cm

 • Tenxhere rrethore Stone legend CopperLUX 24cm

 • Tigan Stone legend CopperLUX 24cm

 • Tenxhere Stone legend CopperLUX 20cm

 • Tigan për salca Stone legend CopperLUX 16cm

 • Tigan për pallaqinka Stone legend CopperLUX 24cm

 • Tigan Stone legend CopperLUX 28 cm

 • Kapak Stone legend CopperLUX 24cm

 • Kapak Stone legend CopperLUX 20cm

 • Në këtë set do të merrni gjithçka që ju nevojitet për të përgatitur të gjitha ushqimet që dëshironi. Delimano Stone Legend CopperLUX sjell një epokë të re të gatimit me nxehtësi të ulët me rezultate të njëjta ose edhe më të mira se sa në tenxheret dhe tiganët e tjera në treg. Veshje jo ngjitëse parandalon ngjitjen në enë dhe mundëson pastrim të shpejtë dhe të lehtë - por mos u shqetësoni, të gjitha enët janë të sigurta për enë larëse, kështu që rrëmuja në kuzhinë do të jetë minimale.

Materiale inovative për gatim më të lehtë dhe shëndetshëm

Magjia e mrekullueshme e enëve Stone Legend Copperlux fshihet brenda veshjes së saj QuanTanium me grimca titaniumi, guri dhe bakri. Grimcat e titanit forcojnë veshjen, grimcat e gurit lëshojnë nxehtësinë gradualisht në ushqim, duke bërë të mundur gatimin më të shëndetshëm që ruan lëndët ushqyese dhe aromat natyrore, dhe grimcat e shtuara të bakrit nxehen më shpejt për të shpenzuar më pak energji gjatë gatimit.

Veti të shkëlqyeshme gatimi

Delimano Stone Legend Copperlux Royal Set përmban materiale të mrekullueshme që janë miqësore me mjedisin (smalt) dhe jo toksike (100% PFOA të pastërta) për të mbajtur ushqimin, kuzhinën dhe mjedisin tuaj në nivelin më të lartë. Materialet jashtëzakonisht rezistente ndaj gërvishtjeve nuk lejojnë asnjë kimikat në ushqim dhe tiganët janë të sigurt për t'u përdorur me pajisje metalike. Veshja e shkëlqyer jo-ngjitëse gjithashtu lejon gatim me pak yndyrë me vetëm një pikë vaji. Mos u shqetësoni më për djegien e tiganit tuaj dhe shkatërrimin e tij vetëm pas disa përdorimesh pasi veshja nuk mund të digjet dhe do t'ju zgjasë për vite më radhë.

Shijo ushqimin e përgatitur në gur të vertetë

Gatimi në tigan me grimca guri jo vetëm që lëshon nxehtësinë gradualisht në ushqim, por gjithashtu ofron shijen tradicionale të pasur të gatimit në gur të vërtetë që sigurisht do të mahnit të gjithë mysafirët tuaj.

Përparësitë e veshjes QuanTanium:

 • Të përshtatshme për të gjitha llojet e pllakave, përfshirë ato me induksion.
 • Në bazë të vetive magnetike, ngrohet shumë shpejtë në pllakën me induksion në temperaturë të ulët. Kursen deri në 20% energji.
 • Mund të gatuani në temperaturë mesatare, por të arrini performancë maksimale.
 • Të sigurta për pastrim në enëlarëse.
 • Ngjyra që nuk zbehen (smalti është I shkrirë në 840 °C).
 • Mundëson gatimin me vetëm një pikë vaj.
 • Rezistente ndaj ngjitjes
 • Të prodhuara në Spanjë

PYETJE/PËRGJIGJE

 • Pse çelik?

  Metal i fortë dhe i qëndrueshëm për kohë të gjatë. Tiganët dhe tenxheret që përmbajnë çelik janë shumë të balancuara për shkak së janë më të rënda. Çeliku është i njohur për mbajtjen e nxehtësisë dhe për ketë arsye është shumë i përdorur për enë që përdoren gjatë.

 • Pse smalt?

  Mbron çelikun me një shtresë të qelqit, ka strukturë të fortë për shumë sulme kimike. Smalti është shumë i qëndrueshëm dhe shpërndan shpejtë nxehtësinë. Për më shumë, natyralisht nuk ngjet në varësi të sipërfaqes jo-poroze të tij.

 • Pse veshja prej QuanTanium me grimca bakri dhe guri?

  Për veti të shkëlqyeshme të jo-ngjitjes & rezistencë ndaj gërvishtjeve, që mundësojnë përgatitje ushqimi pa yndyrë dhe e bejnë enën të përshtatshme për përdorim me pajisje metali. Për me shumë përçueshmëria e nxehtësisë është shumë e lartë– për përgatitje të shpejtë dhe me më pak energji të konsumuar!

Konstruksioni i enëve Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Ngjyrë smalti-në-çelik në shtresën e dytë
 2. Shtresa e parë me bazë smalt-në-çelik
 3. Çelik i kualitetit të lartë
 4. Shtresa e parë e brendshme smalt-në-çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme smalt-në-çelik
 6. Shtresa e parë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
 7. Shtresa e dytë jo-ngjitëse me veshje Quantanium® me grimca të vërteta guri dhe bakri
 8. Shtresa e tretë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8
Specifikat Teknike
Materiale Bazë hekur, iron, plastic, stainless steel

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star