Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

MAJI KURRË S'U KON MA LIRË

MAJI KURRË S'U KON MA LIRË - Zbritje deri në 70% - sasitë janë të limituara.

Zbritje deri në 70% - sasitë janë të limituara.

Deri në -70%
 
[banner_timer]
 

Aparat për kafe Espresso Deluxe

Photo
Video
-35%

Aparati për kafe Espresso Deluxe është praktik për të përgatitur kafe, latte makiato, cappuccino apo double espresso. Ju mund të përgatitni 1 apo 2 gota në të njejtën kohë, dhe funksioni për ngrohje do të ju lejojë ta mbani kafen tuaj ngrohtë. Filloni çdo ditë me kafe të shijshme. Pjesa e poshtme që largohet ndër filtrin e kafes ju siguron mirëmbajtje të lehtë. Fuqia 1250W. Madhësia 31 x 19 x 33cm.

Aparat për kafe Espresso Deluxe

Çmimi i rregullt: 129,90 €


Çmimi special: 84,44 €

Zgjedh opsionin
Telefono falas në: 0800 100 70
Stock: 1
Koha e arritjes: 2-5 ditë
 • Më shumë
 • Përshkrimi
 • Informata shtesë
Më shumë

Aparati për kafe Espresso Deluxe është praktik për të përgatitur kafe, latte makiato, cappuccino apo double espresso. Ju mund të përgatitni 1 apo 2 gota në të njejtën kohë, dhe funksioni për ngrohje do të ju lejojë ta mbani kafen tuaj ngrohtë. Filloni çdo ditë me kafe të shijshme. Pjesa e poshtme që largohet ndër filtrin e kafes ju siguron mirëmbajtje të lehtë. Fuqia 1250W. Madhësia 31 x 19 x 33cm.

Më shumë
Përshkrimi

Çfarë preferoni ju? Cappuccino, Latte Maciato apo Double Espresso?

Falë mbajtësit të filtrit të dyfishtë, mund të përgatitni 2 gota në të njejtën kohë! Nën një presion prej 15 bar dhe një temperaturë prej 75 ° C, makina përgatit për ju, pije të nxehtë dhe aromatike. Funksioni i ngrohjes ju lejon të shijoni me qetësi shijen dhe aromën e kafes, pa brengën se ajo do të ftohet shpejtë.

Aparati i kafesë Espresso Deluxe ka një kontroll dhe tregues të lehtë - një zgjedhje e mrekullueshme për përdorim të përditshëm. Vetëm prekni dhe rrotulloni dorëzën - dhe kafja juaj është tashmë duke u përgatitur!

Filloni ditën tuaj me kafe të shijshme! Shiko përparësitë e aparatit Deluxe:

 • Fuqi 1200 W dhe presion 15 bar për 1250 ml lëng.
 • Mund të përgatitni 2 kafe në të njejtën kohë
 • Mbajtësja e poshtme mbledh papastërtitë dhe pastrohet lehtë
 • Dorëza, ju mundëson të krijoni shkumë qumështi
 • Opsioni për mbajtje të nxehtësisë, mban pijen të ngrohtë
 • Pa zhurmë - jo më shumë se 60 dB derisa është në funksion
 • Pastrohet lehtë - të gjitha pjesët hiqen dhe pastrohen me dorë
Informata shtesë

Manuali dhe mënyra e përdorimit

Pyetjet e shpeshta rreth produktit

Q: Çka përmban paketimi i produktit?

 • Aparati i kafes
 • Rezervuari i ujit
 • Dy filtera me thellësi të ndryshme
 • Dozerat
 • Lugët plastike për kafe

Q: A e bluan kafen?

Jo, produkti nuk ka funksion për bluarje të kafesë.

Q: Si funksionon?

Për të përgatitur kafe me Coffee Machine, ndiqni këta hapa, ose shikojeni videon në Delimano Kosova (Facebook).

 • Pajisja duhet të kyçet në rrymë.
 • Mbusheni rezervuarin me ujë (edhe plastikën në pjesën e pasme të aparatit)
 • E ndezni butonin në anën e djathtë të aparatit.
 • Aparati vjen me dy lloje të dozerave. Dozerat janë pjesët ku vendoset kafja. Dozeri më i cekët është për një kafe, kurse dozeri i thellë ka kapacitet për dy kafe.
 • E merrni dozerin (pjesën ku vendoset kafja) dhe e vendosni në dorezë. 
 • E mbushni me kafe të bluar.
 • E vendosni dorezën me dozer në çelësin përfundi (në aparat janë udhëzimet të cilat iu tregojnë se nga cila anë duhet ta mbyllni).
 • E vendosni gotën/filxhanin.
 • Në butonin e rrumbullakët në mes, është shenja e filxhanit të kafesë e cila ka ngjyrë të kuqe në fillim. Ju duhet të prisni derisa të shfaqet ngjyra e kaltër (deri sa të nxehet).
 • Në momentin kur ndizet ngjyra e kaltër, e sillni rrumbullakun në anën e majtë, ku shihet shenja e filxhanit.
 • Pastaj, kafja do të fillojë të dalë nga aparati.

Nëse doni t'i shtoni qumësht, ndiqni edhe këta hapa:

 • Mbushni një xhezve me qumësht dhe e vendosni pipin e zi në anën e djathtë brenda xhezves.
 •  E ktheni rrumbullakun (butonin) në anën e djathtë ku shihet një figure si shkumë/avull. Përmes këtij funksioni, e përgatisni shkumën dhe mund ta ngrohni qumështin sipas dëshirës.

Q: Sa kafe mund të përgatiten me një mbushje të dozerit?

Janë 2 dozera: Një i cekët (për 1 kafe) dhe dozeri më i thellë (për dy kafe).

Q: A duhet të derdhet uji vazhdimisht (pas çdo përdorim)?

Uji nga rezervuari nuk duhet të derdhet vazhdimisht. Mirëpo, doreza edhe dozeri duhet të pastrohen pas çdo përdorimi – sepse kafja e bllokon dozerin dhe nuk funksionon.

Q: Me çka pastrohet nëse krijohet gëlqere në gypat dhe rezervuarin e ujit?

Për ta pastruar produktin prej gëlqereve, preferohet të bëhet një pastrim i rregullt çdo dy apo 3 muaj. Ja një mënyrë ideale për largimin e gëlqeres:

 • Përgatitni një acid citrik me uthull dhe ujë
 • Vendoseni përbërjen (uthull dhe ujë) në rezervuarin e aparatit të kafesë.
 • Vendosni të gjitha pjesët e aparatit në vend, duke filluar nga rezervuari, dozeri, po ashtu doreza duhet te vendoset në vend dhe të mbyllet mirë. Pra, është procedura e njejtë sikurse kur përgatisni kafe, vetëm se këtë herë pa kafe).
 • Vendosni një gotë dhe shtypni butonin për ndezjen e aparatit.
 • Prisni deri sa të shfaqet ngjyra e kaltër në figurën e kafesë në rrotë.
 • Pastaj rrotulloni atë në anën e majtë – te figura e kafesë dhe lironi diku 100ml ujë të dalë nga vrimat. 
 • Pas këtij veprimi, lëreni aparatin të pushojë 10 deri 15 minuta dhe përsëriteni procedurën (së paku 3 herë).

Q: A është me kapsula?

Jo, aparati Delimano nuk është me kapsula. Funksionon vetëm me kafe të bluar, me të gjitha llojet e kafeve përveç KAFES TURKE. KUJDES – KAFJA TURKE MUND TA BLLOKOJË APARATIN!

Q: A duhet kafe speciale për këtë aparat? 

Jo, kafja është e njejtë sikur edhe kafene e restaurante të ndryshme. Vetëm se duhet ta gjeni kafen e cila ju pëlqen. Disa propozime janë: LAVAZA, JULIAN CAFFE. 

Q: Ku mund ta blej kafenë e duhur për këtë aparat?

Në marketet si Viva Fresh, Meridian, Interex, i gjeni në paketime të vakumuara. Kafja duhet të jetë e bluar, jo me kokrra. Po ashtu, nëpër dyqane që shesin kafe të freskët, mund të kërkoni kafe për aparat, apo kafe për espresso.

Q: Sa VAT i ka aparati dhe kapaciteti i rezervuarit?

Aparati ka fuqi 1250W dhe rezervuari ka kapacitet për 1250ml ujë.

Q: Për çka shërben pjesa e metalit në pjesën e sipërme?

Kjo pjesë përdoret për t'i ngrohur gotat para se ta përgatitni kafenë.

Q: Pse nuk po del kafeja?

Pas çdo përdorimi, aparati duhet të pushojë 5 minuta, para ta përgatisni kafenë tjetër. Po ashtu, në dozer mbetet uji dhe kafja të cilat duhen të pastrohen pas çdo përdorimi. Në të kundërtën, kafeja mund të mos dalë.

Q: Pse po rrjedh ujë nga pjesa e poshtme?

Tabaku në pjesën e poshtme (ku vendoset gota), është pjesë që mund të largohet dhe të pastrohet/shprazet. Uji rrjedh vetëm nëse është e mbushur kjo pjesë.

Vlerësimet e Konsumatorëve 4 Vlerësim(e)

4,5

4 vlerësime

4 Produkte

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

vedat

www.delimano-ks.com

I mir
Qfar kafe munesh me perdor ne aparat edhe a e blun vet ky a duhet me pas mulli ekstra

Shpresa Krasniqi

www.delimano-ks.com

E vlersoje me 4
Me intereson te di cfare lloj kafe perdoret per kete makine

ilir

www.delimano-ks.com

Produkt i mir per nje kafe te mir
Qenka produk profesiona per ni kafe te mir me shije arom orgjinale dhe kulitet veqant respekt

Shefqet Loshaj

www.delimano-ks.com

Shumë mirë
Aparati shumë i mirë por na informoni se ku ti gjejm kapsulat me kafe
Nuk ka nevojë për kapsula
Jo, aparati Delimano nuk është me kapsula. Funksionon vetëm me kafe të bluar. Kujdes: Kafja nuk duhet të jetë shumë e bluar ashtu sic bluhet për kafe turke.
Delimano

4 Produkte

Dyqanet tona po punojnë me orar të plotë.

Ejani dhe provoni produktet tona.