Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Fritezë pa vaj

SASITË KANË MBARUAR
Photo
Video
-20%

Fillo ditën mbarë, me Fritezën pa vaj e cila s’të lë me u ndi në faj! Rikthehet BESTSELLER, friteza me të cilën mund të shijoni ushqimet e preferuara pa asnjë pikë vaj. Tani mund të shijoni çdo ushqim që nuk keni guxuar ta konsumoni me vite për shkak të yndyrës apo nga frika e kilogramëve të tepërt. Shijoni ushqime të fërguara dhe prapë qëndroni të shëndetshëm.

Fritezë pa vaj

Çmimi i rregullt: 69,90 €


Çmimi special: 55,92 €

Zgjedh opsionin
Nuk ka sasi, ju lutem na telefononi në: 0800 100 70
 • Më shumë
 • Përshkrimi
 • Informata shtesë
Më shumë

Fillo ditën mbarë, me Fritezën pa vaj e cila s’të lë me u ndi në faj! Rikthehet BESTSELLER, friteza me të cilën mund të shijoni ushqimet e preferuara pa asnjë pikë vaj. Tani mund të shijoni çdo ushqim që nuk keni guxuar ta konsumoni me vite për shkak të yndyrës apo nga frika e kilogramëve të tepërt. Shijoni ushqime të fërguara dhe prapë qëndroni të shëndetshëm.

Më shumë
Përshkrimi

Gatuaj shëndetshëm të gjitha ushqimet e preferuara

Me Fritezën pa vaj nga Delimano, ju do të gatuani dhe do të ushqeheni shëndetshëm. Përdorimi i ajrit të nxehtë në vend të vajit të nxehtë, do të ju mundësojë të konsumoni edhe ushqimet skuqura pa kalori të tepërta dhe yndyrna të shtuara.

Delimano Air Fryer

E përsosur, për çdo familje

Friteza ka kapacitet total 2.5 litra dhe ju mund të përgatisni deri në 700 gr patate të skuqura dhe 500 gr mish ose pulë. Me pak fjalë, është ideale për përgatitjen e ushqimeve familjare. Temperatura mund të rregullohet nga 80-200°C tek butoni përkatës.

Kohëmatësi i integruar ju mundëson të rregulloni minutazhin deri në 30 minuta për të parandaluar djegien e ushqimeve.

Delimano Air Fryer

Për ushqime të kripura dhe të ëmbla

Friteza PA VAJ është e përshtatshme për çdo lloj ushqimi që ju përgatisni në furrë, apo e skuqni.

 • Delimano Air Fryer

  Hamburgerë të shijshëm

 • Delimano Air Fryer

  Patate të skuqura

 • Delimano Air Fryer

  Mafinë

 • Delimano Air Fryer

  Banane me çokollatë

3 veti të shkëlqyeshme teknike

Friteza pa vaj është shumë praktike dhe e lehtë për përdorim.

 • Delimano Air Fryer

  E sigurtë për prekje - dorezë e ftohtë

 • Delimano Air Fryer

  2,5 L shportë - nuk e ngjitë ushqimin

 • Delimano Air Fryer

  Rregullator për temperaturën dhe kohën

Pse duhet ta përdorni Fritezën pa vaj?

Me Fritezën pa vaj, ju mund të konsumoni të gjitha ushqimet e fërguara të preferuara, me më pak kalori dhe yndyrëra, krahasuar me ushqimet tradicionale të cilat përgatiten në vaj. Pra, me Fritezën pa vaj, ju mund të ushqeheni shëndetshëm, por prapë të hani ushqime të fërguara. Sigurisht keni dyshime rreth fërgimit me ajër? Ne kemi testuar* ndryshimet në mes fërgimit me vaj dhe atij me ajër në ushqimet e fërguara më të njohura. Shikoni më poshtë!
* testimet nga Instituti për shëndet, Mjedis dhe Ushqim

 • Wienerschnitzel

  Fërgim i zakonshëm
  Fërgim me ajër
  Delimano Air Fryer
  4 x më pak yndyrë
  Delimano Air Fryer

  12,9 g fat / 100 g / 264 kcal

  3,4 g fat / 100 g / 192 kcal

 • Ushqim i detit

  Fërgim i zakonshëm
  Fërgim me ajër
  Delimano Air Fryer
  40% më pak yndyrë
  Delimano Air Fryer

  14,06 g fat /100g / 288 kcal

  9,1 g fat /100g / 243 kcal

 • Kofshë pule

  Fërgim i zakonshëm
  Fërgim me ajër
  Delimano Air Fryer
  45% më pak yndyrë
  Delimano Air Fryer

  15,5 g fat /100g / 261 kcal

  8,4 g fat /100g / 198 kcal

 • Patate të fërguara (pomfrita)

  Fërgim i zakonshëm
  Fërgim me ajër
  Delimano Air Fryer
  95% më pak yndyrë
  Delimano Air Fryer

  7,4 g fat /100 g / 186 kcal

  0,3 g fat /100g / 145 kcal

Informata shtesë

Manuali dhe mënyra e përdorimit


Pyetjet e shpeshta rreth produktit

Q: A është e mundur që i përgatitë ushqimet pa vaj e pa ujë?

Q: A është me avull, meqë është pa vaj?

Po. Friteza funksionon me avull të nxehtë.

Q: A lëshon ndonjë erë gjatë perdorimit?

Friteza lëshon aroma të lehta, varësisht prej produktit që përgatisni.

Q: A e kanë shijen e mirë ushqimet e përgatitura?

Janë shije që nuk i keni provuar asnjëherë, por janë shumë të shijshme. Për më tepër, janë përgatitur PA VAJ. Duhet t'i provoni menjëherë.

Q: Sa është kapaciteti?

Ena ka kapacitet 2.5 litra ose me shembuj: Për një përgatitje, zë 700 gr pomfrit ose 500 gr mish.

Q: Cilat lloje të ushqimeve mund të përgaditen në të?

Gjithçka mund të përgatitet në Fritezen PA VAJ, si p.sh:

 • Pomfrit
 • Mish
 • Kaqika
 • Llokuma
 • Kek
 • Perime
 • Patate

Q: Si pastrohet?

Pastrohet vetëm ENA e brendshme, me ujë të ngrohtë dhe detergjent për enë. Nuk mund të pastrohet në enëlarëse. Pjesa e jashtme fshihet vetëm me leckë.

Q: Nuk është pjekur mirë ushqimi?

Kontrollojeni sasinë e vendosur në enë. Nëse e vendosni një sasi shumë të madhe, atëherë edhe kohëzgjtja dhe temperatura duhet të ndryshojnë. Ose largoni një sasi të ushqimit dhe përgatitni ndaras.

Q: Ushqimi në fritezë është përgatitur në mënyrë të pabarabartë. Një pjesë është pjekur, e një pjesë jo.

Disa përberës duhet të kontrollohen kohë pas kohe. Të hapet ena dhe të tunden/përzihen. P.sh. pomfriti është një prej tyre, sepse patatet mbesin një mbi një dhe ajri nuk depërton te të gjitha pjesët. Prandaj, vetëm duhet t'i tundni kohë pas kohe, që të siguroheni se të gjitha ushqimet në enë të përgatiten në mënyrë të barabartë.

Q: Pse po del tym i bardhë nga friteza?

Kur përgatisni ushqime te cilat kanë yndyrë në përbërjen e tyre, atëherë vaji rrjedh në fundin e enës dhe del në formë të tymit të bardhë. Mirëpo, kjo nuk ju pengon të keni rezultate të mira.

Vlerësimet e Konsumatorëve 1 Vlerësim(e)

5

1 vlerësime

1 Produkte

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Arberi

www.delimano-ks.com

i mrekullueshem
thjeshte e mrekullueshme me te vertete ta lehteson jeten jam teper e kenaqur

1 Produkte

Dyqanet tona po punojnë me orar të plotë.

Ejani dhe provoni produktet tona.