Na vjen keq, por ju nuk keni asnjë produkt në shportën tuaj të blerjes.

Antarësohu në

Tava 40x25 cm Stone Legend CopperLUX

Photo
Video

Tava më kualitative për pjekje dhe gatim të lehtë

Tava Delimano Stone Legend Copperlux është e përbërë nga materiale që dhurojnë shije dhe shëndet në çdo pjekje dhe gatim.

 • Nuk ngjet, rezistente ndaj gërvishtjeve dhe efektive në energji.
 • Mund të përdoret në të gjitha pllakat (duke përfshirë pllakën me induksion) madje edhe në furrë.
 • Gatim të shendetshëm për të gjithë përbërësit tuaj të preferuar nga peshku deri tek bifteku ose brinjët e mbushura.
Tava 40x25 cm Stone Legend CopperLUX
Telefono falas në: 0800 100 70
 • Më shumë
 • Detajet e Produktit
 • Specifikat Teknike
Më shumë

Tava më kualitative për pjekje dhe gatim të lehtë

Tava Delimano Stone Legend Copperlux është e përbërë nga materiale që dhurojnë shije dhe shëndet në çdo pjekje dhe gatim.

 • Nuk ngjet, rezistente ndaj gërvishtjeve dhe efektive në energji.
 • Mund të përdoret në të gjitha pllakat (duke përfshirë pllakën me induksion) madje edhe në furrë.
 • Gatim të shendetshëm për të gjithë përbërësit tuaj të preferuar nga peshku deri tek bifteku ose brinjët e mbushura.
Më shumë
Detajet e Produktit

Veshja QuanTanium e mrekullueshme për çdo shujtë

Tava Delimano Stone Legend Copperlux 40x25 cm ka veshjen QuanTanium me titanium, grimca guri dhe bakri. Grimcat e titaniumit përforcojnë veshjen dhe e bejnë shumë më rezistente ndaj gërvishtjeve, grimcat e gurit e ruajnë nxehtësinë dhe e lirojnë atë gradualisht brenda në ushqim, duke mundësuar përgatitje të shëndetshme që siguron vlera të larta ushqyese dhe aroma natyrale, si dhe grimcat e bakrit përçojnë nxehtësinë në mënyrë efikase duke hargjuar shumë më pak energji.

E lehtë të përdoret si dhe të pastrohet

Tava nuk do të digjet dhe veshja e saj që nuk ngjet shumë leht pastrohet. Mund ta vëndosni në enëlarëse për pastrim në mënyrë që të ju kursej juve kohë.

Përgatit & gatuaj me vetëm një enë

Tava Delimano Stone Legend Copperlux është zgjidhja e duhur për çdonjërin që I pelqen të gatuaj dhe përgatis në të njejtën kohë– e duhur qoftë për pasta apo peshk, është mjaftueshëm e madhe për brumin e pjekur ose brinjët e mbushur – I gjithë ushqimi do të gatuhet shpejtë dhe njëtrajtësisht.

Përparësitë e veshjes QuanTanium:

 • Të përshtatshme për të gjitha llojet e pllakave, përfshirë ato me induksion.
 • Në bazë të vetive magnetike, ngrohet shumë shpejtë në pllakën me induksion në temperaturë të ulët. Kursen deri në 20% energji.
 • Mund të gatuani në temperaturë mesatare, por të arrini performancë maksimale.
 • Të sigurta për pastrim në enëlarëse.
 • Ngjyra që nuk zbehen (smalti është I shkrirë në 840 °C).
 • Mundëson gatimin me vetëm një pikë vaj.
 • Rezistente ndaj ngjitjes
 • Të prodhuara në Spanjë
 • Pse çelik?

  Metal i fortë dhe i qëndrueshëm për kohë të gjatë. Tiganët dhe tenxheret që përmbajnë çelik janë shumë të balancuara për shkak së janë më të rënda. Çeliku është i njohur për mbajtjen e nxehtësisë dhe për ketë arsye është shumë i përdorur për enë që përdoren gjatë.

 • Pse smalt?

  Mbron çelikun me një shtresë të qelqit, ka strukturë të fortë për shumë sulme kimike. Smalti është shumë i qëndrueshëm dhe shpërndan shpejtë nxehtësinë. Për më shumë, natyralisht nuk ngjet në varësi të sipërfaqes jo-poroze të tij.

 • Pse veshja prej QuanTanium me grimca bakri dhe guri?

  Për veti të shkëlqyeshme të jo-ngjitjes & rezistencë ndaj gërvishtjeve, që mundësojnë përgatitje ushqimi pa yndyrë dhe e bejnë enën të përshtatshme për përdorim me pajisje metali. Për me shumë përçueshmëria e nxehtësisë është shumë e lartë– për përgatitje të shpejtë dhe me më pak energji të konsumuar!

Konstruksioni i enëve Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Ngjyrë smalti-në-çelik në shtresën e dytë
 2. Shtresa e parë me bazë smalt-në-çelik
 3. Çelik i kualitetit të lartë
 4. Shtresa e parë e brendshme smalt-në-çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme smalt-në-çelik
 6. Shtresa e parë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
 7. Shtresa e dytë jo-ngjitëse me veshje Quantanium® me grimca të vërteta guri dhe bakri
 8. Shtresa e tretë jo-ngjitëse me veshje Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8
Specifikat Teknike
Add Info 100% PFOA free
Dimenionet 40 x 25 cm
Material çelik, enamel coating

Vlerësimet e Konsumatorëve 0 Vlerësim(e)

Si e vlerësoni këtë produkt? *

1 1 Yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star